Ar Lietuvos šeimos bus gausesnės?

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Ar Lietuvos šeimos bus gausesnės?
Publication Data:
Vilnius : Lietuvos socialinių tyrimų centras, 2013.
Pages:
263 p
Notes:
Bibliografija.
Contents:
Pratarmė — I. Šeimos politika: teorinės prieigos ir praktikos pamokos. Šeimos politikos modernizacija ir lyginamieji kontūrai. Lietuvos šeimos politikos modernizacijos atvejis: tikslų, priemonių tranzicinis „šokis“ — II. Gimstamumo modelių kaita ir lyginamasis kontekstas. Gimstamumo teorijų kryptys. Gimstamumo lygio Lietuvoje kitimas demografinių makroteorijų ir demografinės raidos kontekste. Gimstamumo Lietuvoje lygio kitimo trajektorijos 1990–2012 m. Gimstamumo kitimo veiksniai — III. Prokreacinė elgsena ir nuostatos: kitimo trajektorijos. Prokreacinė elgsena. Prokreacinės nuostatos — IV. Lūkesčiai dėl šeimos politikos plėtros: pronatalistinis aspektas. Lūkesčių dėl šeimos politikos plėtros vertinimo svarba ir metodai. Lūkesčiai dėl šeimos politikos priemonių plėtros. Lūkesčių dėl šeimos politikos priemonių plėtros slinktys: 2001–2010 m. Šeimos politikos modeliai: lūkesčių dimensija. Lūkesčiai dėl šeimos politikos priemonių plėtros ir prokreaciniai tikslai — V. Monografijos tyrimų empiriniai šaltiniai — Apibendrinimai ir išvados — Summary — Literatūra — Priedai.
Keywords:
LT
Elgsena; Gimstamumas; Požiūris; Socialinė diferenciacija; Šeima / Family; Veiksniai.
EN
Childbirth; Factors; Family policy; Fertility attitudes; Fertility behaviour; Fertility; Financial support; Social differentiation.
Summary / Abstract:

LTMonografijoje analizuojama šeimos politikos raida išsivysčiusiose šalyse, šeimos politikos įtaka gimstamumui, aptariamos Lietuvos šeimos politikos tendencijos. Remiantis statistine bei atrankinių tyrimų informacija, analizuojamas gimstamumo modelis bei jo kaita Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, o taip pat Lietuvos gyventojų prokreacinė elgsena, nuostatos, lūkesciai dėl paramos šeimai politikos. [Leidėjo anotacija]

ISBN:
9789955531401
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/51882
Updated:
2020-05-22 20:30:41
Metrics:
Views: 37    Downloads: 7
Export: