Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas konstitucinėje sistemoje

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas konstitucinėje sistemoje
Keywords:
LT
Įstatymai; Jurisprudencija; Konstitucijos; Konstitucinė teisė / Constitutional law; Konstitucingumas; Konstitucinis Teismas; Nutarimai; Prezidentai; Seimas; Tarptautinės sutartys; Teisės aktai; Vyriausybė.
EN
Constitutional Court; Constitutionalism; Constitutions; Government; International treaties; Jurisprudence; Legislation; Presidents; Resolutions.
Summary / Abstract:

LTLietuvos Respublikos Konstitucijoje yra nustatyta, kad Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai - neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams. Konstitucijoje reglamentuojama teismo sudarymo tvarka ir kas turi teisę į ją kreiptis, įtvirtinamas teisėjų statusas bei Teismo aktų veikimo teisinės pasekmės. Toks konstitucinis reguliavimas suponuoja išvadą, kad Konstitucinis Teismas Lietuvos Respublikos konstitucinėje sistemoje užima ypatingą vietą. Teismas užtikrina Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje, nustatyta tvarka spręsdamas, ar teisės aktai yra teisėti, t. y. ar jie atitinka Konstituciją. [Iš straipsnio, p. 264]

ISBN:
9789955190615
Subject:
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/92299
Updated:
2022-03-08 22:14:45
Metrics:
Views: 30    Downloads: 2
Export: