Globalization and changes: a Lithuanian case

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Anglų kalba / English
Title:
Globalization and changes: a Lithuanian case
Keywords:
LT
Jungtinė Karalystė (Didžioji Britanija; Great Britain; United Kingdom, UK, GB); Lietuva (Lithuania); Ekonominė politika. Globalizacija. Integracija / Economic policy. Globalisation. Integration; Integracija / Integration; Verslas / Business.
Summary / Abstract:

LTGlobalizacijos procesai su visais savo pranašumais ir trūkumais, vykstantys visame pasaulyje, sąlygoja staigius geopolitinius, ekonominius, technologinius ir kultūrinius pokyčius, kurie neišvengiamai veikia Europos Sąjungą (ES), ekonominę erdvę, į kurią Lietuva ketina integruotis, taigi tokiu būdu tai veikia ir Lietuvą. Keičiantis mąstymui, didės žmonių nepriklausomybė, jie įgaus daugiau pasitikėjimo savimi ir mažiau tikėsis iš valstybės. Perpratus ES taisykles, bus surastos nišos adaptacijai. Susiformuos platesnė pasaulėžiūra tiek kultūriniu, tiek ekonominiu atžvilgiu. Įsigalios lygios galimybės tiek ES šalims, tiek Lietuvai. Tyrimo metu atliktų apklausų rezultatai rodo, kad didžioji respondentų dalis remia Lietuvos stojimą į Europos Sąjungą. Maža dalis respondentų, kurie nepritaria stojimui į ES, pateikia tokius argumentus: Briuselio biurokratų sukurtos taisyklės; mūsų ten nereikia; mūsų ten nelaukia; mes esame reikalingi tik kaip nauja rinka; per dideli, kartais nerealūs reikalavimai. Respondentai, remiantys stojimą, mato tokią naudą Lietuvai: gerės šalies ekonominė situacija, nes gamintojai galės parduoti savo produkciją laisvai kitose šalyse; ateis užsienio investicijos ir bus sukurta daugiau darbo vietų; atsivers galimybė legaliai dirbti užsienyje; padidės šalies saugumas. Tyrimo metu taip pat buvo tiriami tipiniai lietuvio bruožai. Ryškiai dominuojantys bruožai neišsiskyrė. Respondentai kaip dominuojančius bruožus nurodė pavydą, darbštumą, svetingumą. Iniciatyva ir pasitikėjimas kitais nėra svarbūs. Institucijos, kuriomis lietuviai pasitiki labiausiai yra bažnyčia ir masinės informavimo priemonės.Reikšminiai žodžiai: Globalizacija; Kultūrinis aspektas; Pokyčiai; ES; Integracija.; Globalization; Culturer point; Challenge; EU; Integration.; Verslo vystimasis; Business development.

ENThe article describe researches on typical Lithuanian features and personal qualities needed for managers in the context of globalization.

ISBN:
8373803319
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/5328
Updated:
2020-12-15 13:24:27
Metrics:
Views: 17
Export: