Leadership attitudes in Lithuanian business organizations : evidence and perspectives

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
Leadership attitudes in Lithuanian business organizations: evidence and perspectives
In the Journal:
International journal of leadership studies. 2010, vol. 5, iss. 3, p. 283-304
Keywords:
LT
Lietuva; Lyderystė; Lyderystės praktika; Lyderystės teorija; Vadovavimas, elgsena, lietuviškas verslas; Vadovo elgesys ir nuostatos; Šiuolaikinė vadyba.
EN
Leadership; Leadership practice; Leadership theory; Leadership, attitudes, Lithuanian business; Lithuania; Managerial behavior and attitudes; Modern management.
Summary / Abstract:

LTŽvelgiant į vertybines orientacijas Lietuvoje, reikia pažymėti, kad vadybinis elgesys ir požiūriai, vyraujantys šalyje, gali būti apibūdinti kaip minimaliai lankstūs, formalūs, netoleruojantys rizikingų sprendimų, nesudarantys galimybių komandiniam darbui. Dominuojanti veiksmo specifika rodo žemą galios perspektyvos vertę, aukštą netikrumo vengimo lygį ir poreikį taisyklėms ir reglamentavimui. Apibendrinant Lietuvos autorių atliekamus vadybos koncepcijų tyrimus, buvo pastebėta, kad dauguma nagrinėjo teorines vadybos interpretacijas, o praktiškai buvo tiriami atskiri valdymo aspektai (lyčių skirtumai valdymo procese, konfliktų sprendimas, motyvacija ir kt.). Trūksta pačios vadybos koncepcijos integralių tyrimų. Dabartiniu metu daugumos verslo organizacijų vadovų požiūris krypsta į demokratinio stiliaus pusę - pagrįsto kooperacija, abipuse pagarba ir vadybininko autoritetu. Tačiau personalo ir užduočių požiūriu, situacija yra labiau vienaprasmiška: vadovai yra labiau orientuoti į konkrečias užduotis, kas aiškiai kertasi su plintančiomis modernios vadybos tendencijomis stiprinti socialinę vadybą ir orientuotis į žmones. Apibendrinant, yra būtina atkreipti dėmesį į faktą, kad Lietuvos vadybininkai ne visada sugeba atitinkamai ir efektyviai reaguoti į rinkos poreikius ar įvertinti naujai iškylančias problemas globalizacijos veikiamoje aplinkoje. Tai galima pavadinti nacionalinės svarbos problema, kuriai reikia atitinkamos programos.

ENThis paper presents an analysis of management transformations in Lithuania, resulting in a response to global challenges and their influence on leadership attitudes. The emphasis is on the results of a survey that reveals the orientation of the mindset of leaders who expressed their principles and attitudes to leadership practice. The level of importance Lithuanian managers' place on leadership function and their managerial competency in implementing this function was analyzed, demonstrating the dominant leadership attitudes in business organizations. The concept of this paper is based on the integration of leadership theory and actual practices. [text from author]

ISSN:
1554-3145
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/29336
Updated:
2020-09-17 20:13:11
Metrics:
Views: 50
Export: