"Civitas Rutenica" Vilniuje XII-XV a. : disertacija

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
"Civitas Rutenica" Vilniuje XII-XV a: disertacija
Publication Data:
Klaipėda : Klaipėdos universiteto leidykla, 2013.
Pages:
125 p
Notes:
Disertacija rengta 2009-2013 metais Klaipėdos universitete. Daktaro disertacija (humanitariniai mokslai) - 2013. Bibliografija.
Keywords:
LT
Archeologiniai tyrinėjimai; Kapai; Archeologiniai radiniai; Vilnius.
EN
Archaeological research; Graves; Archaeological finds; Vilnius.
Other Editions:
Dr. disertacijos santrauka: "Civitas Rutenica" in Vilnius in the 13th-15th century. Klaipėda : Klaipėdos universiteto leidykla, 2013. 47 p
Summary / Abstract:

LTDisertacijoje analizuojama „Civitas Rutenica“, kaip atskiro Vilniaus miesto teritorinio darinio, kuriame gyveno stačiatikių tikėjimo bendruomenė, raida. Ši tema svarbi supratimui apie Vilniaus, kaip daugiakultūrio miesto, kūrimąsi. Paskutiniai tyrimai rodo, kad Vilnius buvo įkurtas didžiojo kunigaikščio iniciatyva, apjungiant ne tik vietinius gyventojus, šiuo atveju pagonis, bet ir išsilavinusių atvykėlių krikščionių, tiek stačiatikių, tiek katalikų, potencialą. Išsamus šios Vilniaus miesto dalies tyrimas leis suvokti viduramžių Vilniaus raidos principus ir dėsningumus. Tyrimo imtis skatina istorinius šaltinius papildanti turima naujausia archeologinė medžiaga ir gamtinės aplinkos veiksnių įvertinimas. Atrastasis griautinis kapinynas Bokšto g. įgalina analizuoti Vilniaus stačiatikių bendruomenę iš vidaus, sociokultūriniu aspektu, kuris labai gerai atsekamas laidosenoje. Analizuojant įvairiapusišką kapinyno medžiagą, galima atsekti stačiatikių bendruomenės kasdienio gyvenimo ypatumus.

Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/73971
Updated:
2019-04-02 10:45:15
Metrics:
Views: 41
Export: