Darbo motyvacija : kvalifikacijos kėlimo aspektas

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Darbo motyvacija: kvalifikacijos kėlimo aspektas
Alternative Title:
Work motivation: gualifikation development aspect
In the Journal:
Keywords:
LT
Besimokanti organizacija; Darbas / Labour. Work; Darbuotojo kvalifikacija; Kvalifikacija; Kvalifikacijos kėlimas; Mokymas ir mokymasis / Teaching and learning; Organizacija.
EN
Development of work qualification; Learning in organization; Learning organizations; Organization; Qualifikation; Training; Work motivation; Worker's qualifikation.
Summary / Abstract:

LTŽmogus – vienintelė aktyvi jėga organizacijoje. Dažnai vadovai pervertina techniką ir negalvoja apie žmogų, ar jam lengviau dirbti, kai bus panaudota technika. Technika be žmogaus taip pat nedirba. Kad žmonės įvykdytų viską, ko vadovai nori, reikia naudoti įvairias skatinimo formas, t. y. didinti darbo motyvaciją. Pastaruoju metu visuomenėje vykstantys ekonominiai ir socialiniai pokyčiai kelia naujus reikalavimus darbuotojams. Dėl šios priežasties visų skirtingiems tipams ir skirtingoms sritims atstovaujančių organizacijų praktikoje pamažu ima įsitvirtinti nuolatinio mokymosi idėja. Mokymosi visą gyvenimą stiprinimas yra svarbiausia darbo kokybės ir produktyvumo didėjimo prielaida, skatinanti darbo jėgos dalyvavimą ir socialinę sąsają. Darbinėje veikloje ši idėja gali būti realizuojama keliant kvalifikaciją. Straipsnio tikslas – nurodyti esminius kvalifikacijos kėlimo aspektus. Vyresnio amžiaus didelę darbo patirtį turinti darbo jėga taip pat nėra pageidaujama organizacijoje kaip ir jauna, neturinti jokios praktinės darbo patirties, tačiau turinti jos kvalifikaciją patvirtinantį diplomą. Darbdavys orientuojasi į tokį darbuotoją, kuris jau turi reikalingų darbo įgūdžių, tačiau yra gana jaunas, kad investicijų į jo gebėjimų tobulinimą grąžos tikimybė būtų kuo didesnė. Kvalifikacijos kėlimas suteikia naudą tiek individui, tiek organizacijai. Kvalifikacijos kėlimas, kaip šiuolaikinis atsakas į nedarbo ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemas, turėtų būti individo ir organizacijos interesų sankirtoje.

ISSN:
1648-9098; 2424-337X
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/39424
Updated:
2018-12-17 11:28:06
Metrics:
Views: 45    Downloads: 15
Export: