Senosios Lietuvos valstybės vardynas

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Senosios Lietuvos valstybės vardynas
Alternative Title:
Index of proper names of ancient Lithuania
Publication Data:
Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2007.
Pages:
87 p
Notes:
Bibliografija ir rodyklės. Reikšminiai žodžiai: Vietovardžiai; Asmenvardžiai; Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK; Grand Duchy of Lithuania; GDL); Etimologija; Kilmė; Proper names; Place names; Person names; Etymology; Origin.
Keywords:
LT
Asmenvardžiai. Antroponimai / Personal names. Anthroponyms; Kilmė; Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (Lietuva; LDK; Grand Duchy of Lithuania; GDL); Vietovardžiai. Toponimai / Toponyms; Žodžių kilmė. Etimologija / Word origin. Etymology.
EN
Origin; Person names; Place names; Proper names.
Summary / Abstract:

LTŠi knyga - tai autoriaus atsakas į šiuo metu dažnus ginčus tarp lietuvių ir gudų istorikų dėl Didžiosios Lietuvos Kunigaikštijos kilmės. Ginčuose vis atsigęžiama į vardyną, juo argumentuojama. Dažnai tai daroma nekvalifikuotai, neteisingai aiškinami istoriniai dalykai. Šioje knygoje stengiamasi šių dienų kalbos mokslo duomenimis paaiškinti Lietuvos valstybės vardyną - vietovardžius ir asmenvardžius, kad tokių klaidingų samprotavimų ir komentarų rastųsi kuo mažiau. Knyga skiriama ir menkai su kalbos mokslu susipažinusiems, ir išsilavinusiems skaitytojams, net kalbininkams bei studentijai, moksleivijai - visiems, kam įdomi mūsų valstybės praeitis ir dabartis.

ISBN:
5420016060
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/67198
Updated:
2022-01-11 23:06:23
Metrics:
Views: 26
Export: