Papildomojo ugdymo organizatorių profesinės kompetencijos tobulinimas

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Papildomojo ugdymo organizatorių profesinės kompetencijos tobulinimas
Alternative Title:
Development of professional competences of complementary education organisers
In the Journal:
Jaunųjų mokslininkų darbai. 2007, Nr. 3 (14), p. 69-75
Keywords:
LT
Kompetencijos ugdymas; Komptencijų tobulinimas; Papildomo ugdymo organizatoriai; Profesinė kompetencija.
EN
Competence development; Complementary education organisers; Complementary education organizers; Professional competence; Prrofessional competence.
Summary / Abstract:

LTSiekiant išsiaiškinti papildomojo ugdymo organizatorių profesinės kompetencijos situaciją ir tobulinimo galimybes, straipsnyje nagrinėjama profesinės kompetencijos samprata, išskiriamos papildomojo ugdymo organizatoriams būtinos kompetencijos, nustatytas papildomojo ugdymo organizatorių ir mokyklų direktorių požiūris į profesinių kompetencijų raišką ir jų tobulinimo galimybes. Tyrime dalyvavo 80 Raseinių ir Šiaulių miestų ir rajonų gimnazijų, vidurinių ir pagrindinių mokyklų direktorių ir papildomojo ugdymo organizatorių. Nustatyta, kad permanentinis ugdymasis laiduoja visų mokytojų, žinoma, ir papildomojo ugdymo organizatorių, kompetencijos visapusę plėtrą ir veiklos tobulėjimą; respondentai supranta, kad pirmiausia pats organizatorius atsakingas už savų kompetencijų plėtotę. Papildomojo ugdymo organizatoriai stengiasi kuo geriau dirbti – diegia ir taiko naujoves, tiria savo veiklą, tačiau direktoriai nepakankamai gilinasi ir suvokia organizatorių darbo naujoviškumą. Mokyklų vadovai labiau negu papildomojo ugdymo organizatoriai pripažįsta „kompetencijos portfelio“ būtinumą. Dauguma mokyklos vadovų ir papildomojo ugdymo organizatorių mano, kad efektyviausia būtų, jei tobulinimosi renginiai vyktų regioniniuose švietimo centruose; pusė respondentų neatmeta galimybės nuvykti ir į respublikinius švietimo centrus. Mažiausiai patraukli tobulinimosi vieta – mokykla. Visi apklausti mokyklų direktoriai ir 95% papildomojo ugdymo organizatorių moka naudotis informacinėmis technologijomis. Informacinės technologijos vartojamos įvairiems tikslams įgyvendinti.

ENDuring intensive change, learning is becoming the factor of welfare, successful career and organizational survival for an individual. Continuous professional development of complementary education organisers influences not only their practical work but also students' achievement and from a strategic point of view public opinion. In this paper, reviewed scientists opinions about professional competence, are reviewed competence development of complementary education organizers are discussed from their point of view. [text from author]

ISSN:
1648-8776
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/38966
Updated:
2018-12-17 12:08:46
Metrics:
Views: 80
Export: