Veikalas apie visuotinę bibliografiją

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Veikalas apie visuotinę bibliografiją
Alternative Title:
Theoretician of book science Aleksander Wiktor Bohatkiewicz and his "Work on universal bibliography"
Editors:
  • Braziūnienė, Alma, parengė [edt]
  • Navickienė, Aušra, parengė [edt]
  • Rankelienė, Sondra, parengė [edt]
Publication Data:
Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2004.
Pages:
268 p
Series:
Fontes historiae Universitatis Vilnensis
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Vilniaus universitetas (VU; Vilnius University); Mokslo istorija; Istorijos šaltinis; Knygotyra; Bibliografija; Bibliotekininkystė; Bibliografiniai aprašai; Spaustuvė; Skaitymo įgūdžiai; History of science; Sources of history; Research of books; Bibliography; Librariency; Bibliographical description; Print house; Reading skills.
Keywords:
LT
Bibliografija; Bibliotekos / Libraries; Istorijos šaltinis; Knygotyra; Mokslas / Science; Mokslo istorija; Skaitymo įgūdžiai; Spaustuvė; Universitetai / Universities.
EN
Bibliography; Bibliographical description; History of science; Print house; Reading skills; Research of books; Sources of history.
Summary / Abstract:

LTXIX amžiaus pradžioje Vilniaus universitetas buvo viena iš pirmųjų Europos aukštųjų mokyklų, kurioje pradėtas dėstyti mokslo apie knygą, tuomet vadinto bibliografija arba bibliologja, kursas. Šio knygotyros kurso pirmasis dėstytojas Aleksandras Wiktoras Bohatkiewiczius (1795-1832/1833) savo teorines pažiūras apie knygos mokslą išdėstė Veikale apie visuotinį bibliografiją (Rzecz o bibliografii powszechnej. Vilnius, 1830). Šiandien šis darbas vertinamas kaip Bohatkiewicziaus mokslinio palikimo dalis, užimanti svarbią vietą Vilniaus universiteto, Lietuvos ir Europos knygotyros, bibliografijos ir bibliotekininkystės mokslų istorijoje. Knyga buvo išleista nedideliu tiražu, todėl dabar yra bibliografinė retenybė. Tiek leidinio retumas, tiek jo, kaip šaltinio, svarba mokslo apie knygą ir apskritai Lietuvos mokslo istorijai buvo akstinas šj veikalą publikuoti faksimiliniu būdu, papildant jį vertimu j lietuvių kalbą ir išsamiais komentarais. Bohatkiewicziaus Veikalas apie visuotinį bibliogafiją pristatomas skaitytojams kaip Vilniaus universiteto istorijos šaltinių serijos leidinys, skirtas paminėti Almae Matris gyvavimo 425-ąsias metines.

ISBN:
9986196582
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/58647
Updated:
2022-06-06 10:56:10
Metrics:
Views: 17    Downloads: 2
Export: