Socialinių išmokų ir mokesčių vaidmuo mažinant pajamų nelygybę Lietuvoje 2005–2011 metais

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Socialinių išmokų ir mokesčių vaidmuo mažinant pajamų nelygybę Lietuvoje 2005–2011 metais
Alternative Title:
Impact of transfers and taxes on income inequality in Lithuania, in 2005–2011
In the Journal:
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Disponuojamosios pajamos; Pajamų nelygybė; Regresyvumas; Socialinės išmokos; Tiesioginiai mokesčiai; Direct taxes; Disposable income; Income inequality; Regression; Regressivity; Social allowances; Social benefits.
Keywords:
LT
Mokesčiai / Taxation; nnn; Nacionalinė sąskaityba. Pajamos / National accounts. Income; Regresyvumas; Socialinės išmokos; Socialinė apsauga / Social protection; Socialinė apsauga. Pensijos / Social security. Pensions.
EN
Direct taxes; Disposable income; Income inequality; Regression; Regressivity; Social allowances; Social benefits.
Summary / Abstract:

LTStraipsnyje analizuojama Lietuvos gyventojų pirminių ir disponuojamųjų pajamų nelygybė ir jos kaita 2005–2011 metų laikotarpiu. Parodoma, kaip kito gyventojų pirminės pajamos, kokia yra gyventojų pajamų grupių pajamų sudėtis, ir vertinama, kiek prie gyventojų pajamų nelygybės sumažinimo ar padidinimo ekonominio pakilimo ir nuosmukio laikotarpiais prisideda tiesioginiai mokesčiai ir socialinės išmokos. Tyrimas parodė, kad pajamų nelygybės mažinimui svarbesnės socialinio draudimo išmokos, o bendras tiesioginių mokesčių vaidmuo labai menkas. Analizuojant mokesčius atskirai, pastebima, kad gyventojų pajamų mokesčio vaidmuo mažinant pajamų nelygybę tiriamu laikotarpiu menko, o socialinio draudimo įmokos pajamų nelygybę kiek padidina (yra regresyvios). [Iš leidinio]

ISSN:
1648-9098; 2424-337X
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/57544
Updated:
2018-12-17 00:25:49
Metrics:
Views: 26    Downloads: 9
Export: