Library semantic code - specialists and outsiders point of view

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
Library semantic code - specialists and outsiders point of view
Alternative Title:
Bibliotekos įvaizdis: specialisto ir pašaliečio žvilgsniu
In the Journal:
Tiltai. Priedas. 2009, Nr. 39, p. 308-314
Straipsnis lietuvių k: Tarp knygų. 2009, Nr. 12
Keywords:
LT
Bibliotekos suvokimas; Bibliotekos suvoktis; Bibliotekos vartotojo apklausa; Bibliotekos įvaizdis; Klaipėda; Klausimynai; Semantinė komunikacija.
EN
Klaipėda; Library image; Library perception; Library users survey; Lithuana; Lithuania; Questionnaires; Semantic communication.
Summary / Abstract:

LTTikėtina, kad pozityvūs bibliotekos simboliai yra paplitę gana uždarame specialistų rate, o pašaliniams (su bibliotekomis nesusijusiems) asmenims biblioteka asocijuojasi su visai kitokiais (tradiciniais, o tai reikštų neigiamais) vaizdiniais. Ši situacija sudaro tyrimo problemą. Ją sprendžiant siekta suformuoti teorino semantinio bibliotekos kodo sampratą ir anketavimo metodu apklausti dvi skirtingas respondentų grupes: specialistus, dirbančius Klaipėdos universiteto bibliotekoje, ir pašaliečius, kuriais pasirinkti Klaipėdos darbo biržos lankytojai. Apibendrinant gautus skirtingų respondentų grupių bibliotekos institucijos vaizdinius, galima teigti, kad jie skiriasi neesmingai. Abi respondentų grupės pirmenybę teikė galimybei nemokamai pasiskolinti knygas ir teikiamoms informacinėms paslaugoms. Apibūdindamos matomą bibliotekos vaizdą abi respondentų grupės išsirinko pažangias tendencijas atspindinčius teiginius. Tiesa, specialistai yra linkę: labiau kritikuoti save ar savo kolegas, o gal tebesaugo seną sovietinio laikotarpio vaizdinį. Kadangi dauguma pasaliečių nurodė, kad bibliotekoje lankosi labai retai (neatsimena, kada joje buvo, tikrai seniau nei prieš metus) ir bibliotekos vaizdinį susidarė ne tik iš savo asmeninės patirties, bet ir iš išorinės informacijos šaltinių (radijas, televizija, spauda, draugu.pasakojimai), galima pasidžiaugti, kad šis išorinis bibliotekos komunikacijos kodas yra gana pozityvus.

ENLibraries in Lithuania started taking care of their image after independence. At the moment it is favorite discussion topic for many practitioners and researchers of this field. This article forms the concept of library image; it focuses on separate social groups’ perception about the library (semantic code). Using surveys, ratings, quantitative analysis and comparative analysis methods two different groups of respondents - experts and outsiders, and their perception of the library is analyzed. [text from author]

ISSN:
1648-3979; 0868-8826
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/30963
Updated:
2018-12-17 12:39:53
Metrics:
Views: 6    Downloads: 4
Export: