Психолого-педагогическая и гуманитарная подготовка литовских офицеров

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Rusų kalba / Russian
Title:
Психолого-педагогическая и гуманитарная подготовка литовских офицеров
Alternative Title:
Psychological-pedagogical and humanitarian education of officers in Lithuania
In the Book:
Dvasinės vertybės žinių visuomenėje. Akademija (Kauno raj.): Lietuvos žemės ūkio universiteto Leidybos centras, 2003. P. 388-390
Keywords:
LT
Dėstomi kursai; Humanitarinias parengimas; Humanitarinis rengimas; Karininkų rengimas; Lietuvos karininkai; Lietuvos karininkas; Pedagoginis - psichologinis ir humanitarinis rengimas; Pedagoginis parengimas; Psichologinis parengimas.
EN
Education of officers; Humanitarian training; Humanities building; Lithuanian officer; Lithuanian officers; Pedagogical training; Psychological training; Psychological-pedagogical and humanitarian education; Taught courses.
Summary / Abstract:

LTStraipsnyje apžvelgiama J. Žemaičio Karo akademijos istorija ir analizuojama šios Akademijos humanitarinių mokslų katedros veikla. Nagrinėjamos psichologijos, valstybės istorijos ir armijos, filosofijos įvado, etikos, estetikos, logikos, kalbos kultūros ir fakultatyvinių disciplinų programos. Aptariami mokymo metodai, taip pat svarstoma, kokios yra psichologinio pedagoginio ir humanitarinio kursantų parengimo Akademijoje sąlygos ir galimybės. Plačiau sustojama ties kursais „Psichologijos įvadas“, „Socialinė psichologija“, „Lietuvos valstybės ir armijos istorija“, „Filosofijos įvadas“, „Etika ir estetika“, „Logika“, „Kalbos kultūra“, pat pat pasirenkamaisiais kursais – „Religijos istorija ir teologija“, „Oratorinis menas“, „Literatūros istorija“. Aptariami šių disciplinų tikslai, temos, mokymosi ir vertinimo metodai. Pažymima, kad pagal JAV Karo akademijų pavyzdį nuo 2002/2003 mokslo metų Akademijoje atsisakyta srautinių paskaitų, todėl dėstytojai ir paskaitose, ir seminaruose dirba tik su vienu kursantų būriu ( 15-20 žmonių), o tai leidžia individualizuoti ir diferencijuoti mokymosi procesą. Pažymima, kad kursantų katalikų paslaugoms Akademijoje įrengta koplytėlė. Daroma išvada, kad Karo Akademijos kursantai, studijuodami humanitarinių mokslų katedros privalomas ir pasirenkamas disciplinas, gauna ne prastesnį išsilavinimą negu kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Pažymima, kad mokymosi ir ugdymo Akademijoje aplinka sudaro papildomas palankias dar sėkmingesnio psichologinio pedagoginio ir humanitarinio kursantų parengimo sąlygas.

ENThe article gives an outline on the history of the General Jonas Žemaitis Military Academy of Lithuania, and the analysts on activities of the Department of the Humanities. Further, the contributors discuss the curriculum in Psychology; the History of Lithuania and the Lithuanian Army; Introduction to Philosophy; Ethics and Aesthetics; Culture of Language, and some other optional subjects. The article also touches upon some aspects of teaching methods, and the conditions and possibilities for complementary psychological pedagogical and humanitarian education. [From the publication]

Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/26515
Updated:
2020-12-02 19:52:13
Metrics:
Views: 4    Downloads: 1
Export: