The Exploration of future tendencies of the Lithuanian life insurance market

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
The Exploration of future tendencies of the Lithuanian life insurance market
In the Journal:
Ekonomika. 2009, t. 85, p. 70-80
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Gyvybės draudimo rinka; Ateities tendencijos; Life insurance market; Future tendencies.
Keywords:
LT
Ateities tendencijos; Draudimas / Insurance; Draudimas / Insurance; Socialinė apsauga. Pensijos / Social security. Pensions.
EN
Future tendencies.
Summary / Abstract:

LTStraipsnyje nagrinėjama Lietuvos gyvybės draudimo rinkos vystymosi tendencijos ir įvertinama faktinės perspektyvos palyginant su kitų Europos Sąjungos (ES) šalių rinkomis. Priešingai negu pasaulyje, Lietuvoje labiau paplitęs ne gyvybės draudimas. Kitose šalyse gyvybės draudimas užima apie 60 proc. draudimo rinkos. Tikėtina, kad ateityje gyvybės draudimo dalis augs. Lietuvoje 2000-2006 metais buvo stebimas nuolatinis gyvybės draudimo rinkos augimas, kuris buvo įtakotas daugiausia gerėjančių makroekonominių rodiklių, didėjančio finansų sektoriaus stabilumo, finansų institucijų atgaunamo gyventojų pasitikėjimo ir kylančių draudimo tradicijų, kultūros ir mentaliteto. Nors Lietuvos draudimo rinka intensyviai vystosi, vis dar egzistuoja žymus atotrūkis tarp Lietuvos ir kitų ES šalių pagal draudimo prasiskverbimą ir draudimo dalį šalies BVP. Atidžiau išanalizavus rodiklius galima teigti, kad Lietuvos draudimo rinka dar formuojasi. Lietuvos draudimo rinka yra viena iš mažiausių Europoje - tiek absoliutiniu dydžiu, tiek santykinės išmokos sumos dydžiu. Tačiau ji turi didelį plėtros potencialą vykdant asmens pensijos anuiteto draudimą ir bendrą gyvybės draudimą, o taip pat vystant grupinį kaupiamąjį draudimą. Atsižvelgus į faktą, kad didesnė šalies draudimo kompanijų dalis yra bankų kompanijos, galima ne tik kooperacija draudimo produktų realizacijos sferoje, bet ir gilesnė draudimo integracija ir banko paslaugos. Atsižvelgus į Finansų ministerijos prognozuojamą BVP ir į tai, kad draudimas yra tiesiogiai susijęs su BVP, 2007-2010 metais galimas 24,5 proc. metinis gyvybės draudimo augimas.

ENThe objective of the research: The article treats the development tendencies of the Lithuanian life insurance market and evaluates its actual perspectives as compared to the markets of other European Union countries. The subjective of the research: The tendencies of the Lithuanian life insurance market development and its perspectives in the European context. Research methods: The analysis of the life insurance market embodies the arranged, systemized and carefully analyzed empirical data. The research uses the primal statistical data of the Lithuanian life assurance market collected and generalized by the Lithuanian Life Assurers Association and the Insurance Supervisory Commission of the Republic of Lithuania, and the statistical data of the Department of Statistics to the Government of the Republic of Lithuania concerning Lithuanian macroeconomics indexes. Some notices and assertions are circumstantial to the personal experience of the author. [From the publication]

ISSN:
1392-1258; 2424-6166
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/17729
Updated:
2018-12-17 12:25:48
Metrics:
Views: 19    Downloads: 3
Export: