Tolydžios plėtros užtikrinimas miestų ir regionų raidos strategijoje

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Tolydžios plėtros užtikrinimas miestų ir regionų raidos strategijoje
In the Book:
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Vietos savivalda; Viešasis administravimas; Urbanizacijos procesai; Plėtra; Local government; Public administration; Urbanization processes; Development.
Keywords:
LT
Plėtra / Development; Urbanistika. Miesto planavimas / Urbanism. City planning; Viešasis administravimas; Vietos savivalda.
EN
Development; Local government; Public administration; Urbanization processes.
Summary / Abstract:

LT"Žmonija pasiekė lemiamą savo istorijos momentą..." Tokiais žodžiais prasideda tarptautinis dokumentas "Darbotvarkė 21" ("Agenda 21"), kurį Rio de Žaneire priėmė aukščiausiojo lygio Jungtinių Tautų Aplinkos ir plėtros konferencijos dalyviai - daugiau nei 170 pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvos, atstovai. Iš tikrųjų mūsų pasaulis išgyvena lemiamą savo istorinės plėtros etapą. Žmonija susiduria su vis blogėjančia ekosistemų, nuo kurių priklauso dabartinės bei ateities žmonių kartų gerovė, būkle. Aplinkosauginės problemos ypač išryškėjo vykstant urbanizacijai. Urbanizacija sąlygoja vis didėjantį aplinkos teršimą, miestuose telkiantis vis daugiau gyventojų, žmonių socialiniams ir gamybiniams poreikiams patenkinti reikia vis didesnių vandens, maisto, medžiagų ir žaliavų bei energijos išteklių. Be to, miestų ir globalinės aplinkos teršimo problemos labai susijusios, nes išteklių srautai į miestus ir juose susidariusių atliekų utilizavimas paliečia žymiai daugiau Žmonių nei jų gyvena miestuose. Tačiau teorinis ir praktinis dėmesys, dabar skiriamas tolydžios ekonominės plėtros problemoms nagrinėti, neretai aplenkia miestų tolydžios plėtros aspektą, ar bent jau nepakankamai į jį atsižvelgia. [Iš straipsnio, p. 224]

ISBN:
9955090952
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/92842
Updated:
2022-02-26 21:01:10
Metrics:
Views: 8
Export: