Vadovas po Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę

Collection:
Sklaidos publikacijos / Dissemination publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Vadovas po Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę
Editors:
  • Paliušytė, Aistė, sudarymas [com]
  • Vaišvilaitė, Irena, sudarymas [com]
Publication Data:
Vilnius : Lietuvos kultūros tyrimų institutas, 2012.
Pages:
608 p
Notes:
Tekstų autoriai: Dalia Klajumienė, Jolita Liškcvičienė, Aistė Paliušytė, Tojana Račiūnaitė, Irena Vaišvilaitė, Wojciech Boberski. Bibliografija ir asmenvardžių rodyklė.
Contents:
Sudarytojos žodis – Įvadas — Lietuva — Baltarusija — Ukraina — Lenkija — Latvija — Rusija — Priedai: Iliustracijų sąrašas; Santrumpos; Svarbiausia literatūra; Asmenvardžių rodyklė; Tekstų autoriai.
Keywords:
LT
Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK; Grand Duchy of Lithuania; GDL); Lietuvos istorija; Paveldosauga; Miestai; Miesteliai; Bažnyčios; Dvarai; Biografijos.
EN
The Great Duchy of Lithuania; The Lithuanian history; Heritage; Cities; Townships; Churches; Manors; Biografies.
Summary / Abstract:

LTNors kelionių vadovų po Lietuvą, Baltarusiją ir kitus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinės erdvės kraštus bei vietoves leidžiama gana daug ir seniai, iki šiol nebuvo nė vieno bandymo visą istorinę valstybės teritoriją reprezentuoti jos paveldo pavyzdžiais. Šios knygos vietovių aprašuose minimi tik Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvavimo laikotarpiu sukurti paminklai - tuo šis leidinys skiriasi nuo kitų vadovų po regionus ir vietoves, kuriuose dažniausiai aprašomi visi vietovių paminklai nuo seniausių laikų iki šių dienų. Knygoje publikuojami duomenys apie architektūros, dailės, archeologijos palikimą buvusioje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje: dabartinėje Lietuvoje, Baltarusijoje, dalyje Ukrainos, Lenkijos, Latvijos ir Rusijos. Rašoma apie paminklus, atsiradusius ir funkcionavusius nuo valstybės susikūrimo XIII a. iki jos padalijimų XVIII a. pabaigoje. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros ir dailės paveldas ne tik tebeformuoja dabartinių valstybių kraštovaizdį, bet ir vaizdžiai, tik jam būdinga forma liudija buvusios valstybės visuomenės bei jos kultūros istoriją. Paminklai primena su jais susijusius įvykius, rūmai ir šventovės - fundatorius ir statytojus, juos lankiusias ir savo poreikiams pritaikiusias bendruomenes. Kartu jie - išskirtinės, savitos to meto kūrybos pavyzdžiai. Išlikę sakraliniai ir pasaulietiniai pastatai, dailės kūriniai - dar neišnaudoti ištekliai regimajai istorijos patirčiai, kurią šiuo leidiniu ir siekiama paskatinti. [Iš teksto, p. 7]

ISBN:
9789955868583
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/88123
Updated:
2022-01-09 19:02:00
Metrics:
Views: 41
Export: