Profesinio orientavimo kokybės užtikrinimo sistemos taikymo aspektai

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Profesinio orientavimo kokybės užtikrinimo sistemos taikymo aspektai
Alternative Title:
Application aspects of vocational guidance quality assurance system
In the Journal:
Vadyba [Journal of management]. 2013, Nr. 1 (22), p. 43-52
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Konsultanto ir kliento kryžminė apklausa; Konsultavimo proceso vertinimas; Profesinio orientavimo paslaugų kokybė; Consultation process evaluation; Counseling process evaluation; Cross-examination of the consultant and the client; Quality of guidance services; The consultant and the client's cross-examination; Vocational guidance services quality.
Keywords:
LT
Konsultanto ir kliento kryžminė apklausa; Konsultavimo proceso vertinimas; Profesinio orientavimo paslaugų kokybė.
EN
consultant and the client's cross-examination; Consultation process evaluation; Counseling process evaluation; Cross-examination of the consultant and the client; Quality of guidance services; Vocational guidance services quality.
Summary / Abstract:

LTStraipsnyje analizuojama profesinio orientavimo paslaugų kokybės užtikrinimo sistema ir jos taikymo ribos. Ši sistema leidžia ne tik analizuoti profesinio konsultavimo kokybę ir konsultantų darbą, bet ir identifikuoti studentų „nubyrėjimo“ priežastis ir prielaidas. Sistema taikyta ir kiekybiniai tyrimai atlikti Ispanijoje, Italijoje, Olandijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje. Šiame straipsnyje pateikti apibendrinti minėto tyrimo rezultatai. Tyrimo metu kiekvienoje minėtų šalių buvo testuojama parengta elektroninė profesinio orientavimo kokybės užtikrinimą palaikanti sistema. Tuo tikslu, 146 studentams buvo suteiktos profesinio orientavimo konsultacijos, konsultantai ir studentai pildė elektroninėje konsultavimo sistemoje kryžminę apklausą atspindinčias anketas. Tyrimu siekta sužinoti potencialių vartotojų nuomonę apie elektroninę konsultavimo sistemą ir jos turinį, bei nustatyti konsultacijų poreikio priežastis. Į profesinio orientavimo paslaugų kokybės užtikrinimo sistemos testavimą stengtasi įtraukti studentus, turinčių įvairių problemų, kurios gali būti studijų nutraukimo priežastimi. Analizuojamas tyrimas, tai viena esminių Leonardo da Vinči programos projekto „Enhanced vocational opportunities, knowledge and education“ (santr. EVOKE) veiklų. Šios veiklos rezultatas leido „užčiuopti“ problemas, su kuriomis susiduria studentai skirtingose Europos šalyse, sužinoti konsultantų ir konsultuojamųjų nuomonę apie profesinio orientavimo kokybės užtikrinimo elektroninę sistemą. Apibendrinti tyrimo rezultatai naudojami gerinti profesinio orientavimo konsultavimo elektroninę sistemą bei kaip prevencinė priemonė studentams, kurie dėl įvairių priežasčių nori nutraukti studijas aukštojoje mokykloje. [Iš leidinio]

ISSN:
1648-7974
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/58641
Updated:
2018-12-17 13:46:13
Metrics:
Views: 14    Downloads: 1
Export: