Kruvinos žemės : Europa tarp Hitlerio ir Stalino

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Kruvinos žemės: Europa tarp Hitlerio ir Stalino
Alternative Title:
Bloodland. Europe between Hitler and Stalin
Editors:
Šarkovas, Vitalijus, vertimas [trl]
Publication Data:
Vilnius : Tyto alba, 2011.
Pages:
566 p
Notes:
Bibliografija ir rodyklė.
Contents:
Pratarmė. Europa — Įvadas. Hitleris ir Stalinas — Sovietų badmečiai — Klasinis teroras — Nacionalinis teroras — Molotovo-Ribbentropo Europa — Apokalipsės ekonomika — Galutinis sprendimas — Holokaustas ir kerštas — Nacių mirties fabrikai — Pasipriešinimas ir sudeginimas — Etniniai valymai — Stalinistų antisemitizmas — Išvados. Žmoniškumas — Skaičiai ir terminai — Santrauka — Padėka — Bibliografija — Išnašos.
Keywords:
LT
A.Hitleris; Antrasis pasaulinis karas, 1939-1945 (World War II); Baltijos šalys (Baltic states); Europa; Genocidas; Golodomoras; Gulagas; Holokaustas; J. Stalinas; Koncentracijos stovyklos; Lenkija (Lenkijos karalystė. Kingdom of Poland. Poland); Masinis gyventojų naikinimas; Nacistinė Vokietija; Sovietų Sąjunga (SSRS; Soviet Union; USSR); Tarybų Sąjunga; Trėmimai; Ukrainos badas; Vokietija (Germany); Žydai.
EN
A.Hitler; Baltic lands; Deportation; Europe; Genocide; Germany; Gulag; Holocaust; Holodomor; J.Stalin; Jews; Lithuania; Mass destruction of population; Nazi Germany; Soviet union; The Holodomor; The Second Wordl War; The Soviet Union.
Reviews:
Summary / Abstract:

LTŽemės nuo Vidurio Lenkijos iki Vakarų Rusijos - Ukraina, Baltarusija ir Baltijos šalys - tapo siaubingų įvykių arena, neregėto istorijoje masinio smurto teritorija. Ten susikirto Hitlerio ir Stalino imperiniai planai, ten savo pajėgas telkė Sovietų Sąjungos NKVD ir Vokietijos SS. Todėl ir dauguma žudymo vietų buvo šiose žemėse. Šiuose kraštuose nuo 1933-iųjų iki 1945-ųjų buvo nužudyta keturiolika milijonų ten gyvenusių žmonių. Bet nė vienas jų nebuvo veikiančios armijos kareivis. Dauguma jų buvo moterys, vaikai ir senoliai, nė vienas neturėjo ginklo; iš daugelio buvo atimtas visas turtas, įskaitant drabužius. Ir visi jie tapo ne tiesioginėmis karo, bet tikslingai žudančios Stalino ir Hitlerio politikos aukomis. Studijoje „Kruvinos žemės“ T. Snyderis pasakoja tris neatsiejamai susipynusias istorijas: apie Stalino terorą, Hitlerio holokaustą ir ne žydų tautybės žmonių bei karo belaisvių marinimą badu. „Kruvinos žemės“ atveria kraupius įvykius, nepagražintus ir be nutylėjimų; į Europos atmintį sugrįžta dingę patys baisiausi jos puslapiai ir didžiausia moderniosios istorijos tragedija.

ISBN:
9789986168508
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/32755
Updated:
2021-03-16 22:59:34
Metrics:
Views: 28    Downloads: 1
Export: