Lietuviškosios paraštės

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Lietuviškosios paraštės
Publication Data:
Vilnius : Vilniaus universitetas, 2011.
Pages:
384 p
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Būtis; Filosofija; Filotopija; Fotografija; Fotosofija; Gamta; Globalizacija; Kultūra; Kūryba; Menas; Niekis; Pasaulis; Patyrimas; Technika; Technologija; Teorija; Vertybės; Art; Being; Creation; Culture; Experience; Globalisation; Nature; Nothingness; Philosophy; Philotophy; Photography; Photosophy; Potography; Technology; Theory; Value; World.
Contents:
Pratarmė: Nemarginalios paraštės / Naglis Kardelis — Lietuviški padūsavimai: Laisvojo šaulio taku; Tragiškasis herojus ir lietuviškoji jo atmaina; ...tokia graži, tokia mirtinga...; Platonas Marijos žemėje; Mažvydas ir Lietuva; Mano dievas yra šio pasaulio dievas — Dievo akis: Apie fotosofiją; Apie prošvaistę; Apie fotografiją Lietuvoje; Lietuviškųjų ikonų meistras; Prisiminimai apie dabartį — Filotopijos horizontas: Patyrimo link; Kantiškoji patyrimo samprata; Kultūros pirmavaizdžiai; Žmogus technologiniame pasaulyje; Apie tiesą be galios ir solidarumo; Filosofija versus mokslas; Globalizacija ir filosofija; Teorija ir technologija.
Keywords:
LT
Filosofija / Philosophy; Filotopija; Fotografija / Photography; Gamta; Kūryba; Menas / Art; Niekis; Pasaulis; Patyrimas; Technika; Technologijos / Technologies; Egzistencializmas / Existentialism; Kultūros politika / Cultural policy.
Summary / Abstract:

LTLietuviškosios paraštės – tai unikali rinktinė, kurios nemarginalūs tekstai, atskleisdami visuminį Arvydo Šliogerio filosofijos vaizdą, atveda skaitytoją iki pačių jos pakraščių – egzistencinių ir metafizinių patirties paraščių. Čia mes in nuce regime visą didingą iškiliausio mūsų filosofo mąstymo panoramą – nors ir atsiveriančią kiek mažesniu masteliu nei didžiuosiuose jo veikaluose, bet toli gražu neprarandančią tikrojo savo masto. [Anotacija knygoje]

ISBN:
9789955634409
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/29705
Updated:
2022-06-03 20:17:08
Metrics:
Views: 42    Downloads: 1
Export: