Universitetas ir demokratinė visuomenė

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Universitetas ir demokratinė visuomenė
In the Book:
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Mykolo Romerio universitetas; Teisės studijos; Demokratinės valstybės; Universitetai; Mykolas Romeris University; Law studies; Democracies; Democratic states; Universities.
Keywords:
LT
Demokratinės valstybės; Mokslas / Science; Teisės istorija / History of law; Teisės mokslas / Legal science; Universitetai / Universities.
EN
Democracies; Democratic states; Law studies; Mykolas Romeris University.
Summary / Abstract:

LTMykolo Romerio universitetas (MRU) šiandien yra vienas didžiausių šalyje. Jame dirba per 700 dėstytojų, o daugiau kaip 13 000 studentų studijuoja teisę, viešąjį administravimą, politikos mokslus, ekonomiką, socialinį darbą, edukologiją, informatiką ir kitus visuomenės mokslų bei su jais susijusius dalykus. Tai didžiausia socialinių mokslų aukštoji mokykla Lietuvoje, kai kuriose srityse, tokiose kaip viešasis administravimas, viešasis saugumas, užimanti dominuojančią padėtį. MRU pirmasis Lietuvoje užregistravo jungtines studijų programas su partneriais iš Suomijos, Austrijos ir Prancūzijos; vienas pirmųjų atliko Europos universitetų asociacijos, Tarptautinės universitetų asociacijos auditus ir siekia tarptautinėmis paversti daugumą savo magistrantūros studijų programų. Geromis studijų sąlygomis jis pelnė didžiausią šalies studentų palankumą, o pagal absolventų įsidarbinamumą ir atlyginimų vidurkį yra šalies universitetų sąrašo viršuje. MRU yra vienintelis tarp didelių šalies aukštųjų mokyklų, neturintis priešistorės sovietinės okupacijos laikotarpiu. Teisingiau, jo užuomazga buvo nedidelė milicijos mokykla, tiesiogiai pavaldi tuometinės Sovietų Sąjungos vidaus reikalų ministerijai. Nuo savo kaip savarankiškos aukštosios mokyklos veiklos pradžios MRU kasmet augo vidutiniškai po 1 000 studentų kasmet ir maždaug kas 5 metai atlikdavo kokybinį šuolį. Jo atvejis yra išskirtinis universiteto ir demokratinės visuomenės raidos sąveikos pavyzdys. [Iš straipsnio, p. 87]

ISBN:
9789955198000
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/92650
Updated:
2022-02-19 13:05:48
Metrics:
Views: 8
Export: