Civilinės teisinės atsakomybės samprata

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Civilinės teisinės atsakomybės samprata
Contents:
Civilinės atsakomybės sampratos raida — Civilinė atsakomybė - civilinės teisės institutas. Civilinė atsakomybė - teisinės atsakomybės rūšis ; Civilinė atsakomybė - teisinės gynybos priemonė ; Civilinė atsakomybė - viena iš žalos kompensavimo sistemų — Civilinė atsakomybė kaip civilinis teisinis santykis. Bendrosios nuostatos ; Civilinės teisinės atsakomybės, kaip civilinio teisinio santykio, bruožai — Apibendrinimas.
Keywords:
LT
Civilinė teisė; Civilinis kodeksas; Prievolių teisė; Civilinė atsakomybė; Materialinė atsakomybė; Sankcijos; Civilinis teisinis santykis; Teisinis reglamentavimas; Teisinė gynyba; Žala; Atlyginimas; Įstatymai.
EN
Civil law; Civil code; Law of obligations; Civil responsibility; Material liability; Sanctions; Civil legal relationship; Legal regulation; Legal protection; Damage compensation; Legislation; Lithuania.
Summary / Abstract:

LTBet kokio reiškinio apibrėžimas yra labai svarbus, nes jis nustato jo veikimo, tyrinėjimo ar diskusijos ribas. Pasirinkto objekto apibrėžimas išskiria jį iš kitų. Teisinės prigimties dalyko atribojimas nuo panašių teisinių reiškinių turi didele praktinę, ne tik teorinę reikšmę. Tikslus faktų teisinis vertinimas yra pagrindas tinkamai taikyti įstatymus ir teisiniais pagrindais, užtikrinant įstatymo viršenybę, spręsti tarp šalių kilusį konfliktą. Šiame mokslo studijos skyriuje apžvelgsime civilinės teisinės atsakomybės sąvokos apibrėžimo teisinio reglamentavimo raidą ir pagrindiniais aspektais apibūdinsime civilinę teisinę atsakomybę kaip teisinį santykį. Apie civilinę teisinę atsakomybę bus kalbama kaip apie vieną iš civilinės teisės institutų, teisinės atsakomybės rūšių, kaip apie teisinės gynybos priemonę, kaip apie vieną iš žalos kompensavimo formų ir kaip apie civilinį teisinį santykį. [Iš straipsnio, p. 969]

ISBN:
9789955195856
Subject:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/92492
Updated:
2022-02-14 17:44:27
Metrics:
Views: 25
Export: