Prievolių įvykdymo užtikrinimas hipoteka

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Prievolių įvykdymo užtikrinimas hipoteka
Contents:
Hipotekos objekto apimties nustatymo problematika įkeičiant žemę — Priverstinio išieškojimo procedūra supaprastinta tvarka. Skolininko ar įkaito davėjo apsauga — Daiktinių teisių kolizija esant būsimo būsto pirkimo-pardavimo teisiniams santykiams (CK 6.401 str. 5 d.): hipoteka v. nuosavybės teisė — Apibendrinimas.
Keywords:
LT
Civilinė teisė; Civilinis kodeksas; Prievolių teisė; Hipoteka; Daiktinė teisė; Įkeitimai; Turtas; Kreditoriai; Skolininkai; Teisinis reguliavimas; Įstatymai; Teismų praktika.
EN
Civil law; Civil code; Law of obligations; Mortgage; Property law; Pledges; Property; Creditors; Debtors; Legal regulation; Legislation; Case law; Lithuania.
Summary / Abstract:

LTSu hipotekos teisiniais santykiais susijusios praktinės problemos bei reguliavimo spragos inspiravo poreikį šį institutą atnaujinti. Dar 2009 m. parengti ir pateikti Seimui įstatymų projektai, kuriais pasiūlyta iš esmės reformuoti hipotekos registravimo ir priverstinio išieškojimo iš įkeisto turto procedūras1817. Siūlomi pakeitimai buvo ne tik instituciniai (hipotekos registravimo ir išieškojimo iš įkeisto turto procedūrose hipotekos teisėjų funkcijas perduodant notarams), bet ir iš dalies apimantys įkeitimo (hipotekos) teisinį procedūrų reguliavimą. Šiais reformos uždaviniais iš esmės siekta paprastesnės ir greitesnės procedūros sutartinių santykių šalims bei ekonominės naudos valstybei atsisakant teismams nebūdingų techninio pobūdžio funkcijų ir perduodant juos notarams1818. Po 2,5 metų trukusio svarstymo siūlomos įstatymų pataisos buvo priimtos 2012 m. sausio 10 d., jų įsigaliojimą nukeliant į 2012 m. liepos 1 d.1819. [Iš straipsnio, p. 777]

ISBN:
9789955195856
Subject:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/92439
Updated:
2022-02-12 17:57:08
Metrics:
Views: 5
Export: