Tarptautinė privatinė teisė

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Tarptautinė privatinė teisė
Contents:
Retrospektyva — Tarptautinės privatinės teisės samprata — Byla, turinti užsienio (tarptautinį) elementą — Tarptautinės privatinės teisės šaltiniai. Nacionalinė teisė ; Tarptautinė teisė ; ES teisė — Užsienio teisės sąvoka — Užsienio teisės taikymo pagrindas ir turinio nustatymas — Užsienio teisės taikymo ribojimai — Apibendrinimas.
Keywords:
LT
Civilinė teisė; Privatinė teisė; Tarptautinė privatinė teisė; Teisės šaltiniai; Nacionalinė teisė; Tarptautinė teisė; Užsienio teisė; Teisės aktai; Europos Sąjungos teisė; Europos Sąjunga (European Union).
EN
Civil law; Private law; Private international law; Sources of law; National law; International law; Foreign law; Legislation; Lithuania; European Union.
Summary / Abstract:

LTŠiandien Lietuva jau yra daugelio tarptautinių sutarčių bei konvencijų dalyvė, visateisė ES valstybė narė. Šie veiksniai, žinoma, taip pat prisideda prie aptartų santykių teisinio reguliavimo. Tačiau tenka pripažinti, kad teisininkams praktikams neretai vis dar trūksta ne tik praktikos, bet ir žinių nagrinėjant, įgyvendinant bei taikant tiek tarptautinės, tiek ES teisės normas. Vienas iš svarbiausių klausimų, asmeniui kreipusis į teismą dėl pažeistų teisių gynimo, kuriuos turi išspręsti teismas, siekdamas priimti teisėtą ir pagrįstą sprendimą byloje, yra teisingai nustatyti ginčo santykiams taikytiną materialinę teisę. Teismas, nagrinėdamas ginčus, kylančius iš anksčiau nurodytų teisinių santykių, susijusių su daugiau nei viena valstybe, turi spręsti, kurios valstybės materialinės teisės normos taikytinos konkrečioje byloje. Būtent su tuo susiję klausimai ir aptariami šiame mokslo studijos skyriuje. [Iš straipsnio, p. 33-34]

ISBN:
9789955195856
Subject:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/92336
Updated:
2022-03-09 20:01:38
Metrics:
Views: 14
Export: