Nailono uždanga. T. 2, Lietuvių muzikų užsienio korespondencija, 1945-1990

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Nailono uždanga. T. 2, Lietuvių muzikų užsienio korespondencija, 1945-1990
Editors:
Publication Data:
Vilnius : Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2018
Pages:
603 p.
Notes:
Bibliografija išnašose ir asmenvardžių rodyklė.
Contents:
Ilgesio metai — Įkalinta, bet nepalūžusi — Broliai — Idėjiniai bendraminčiai, (ne)draugai ir bendradarbiavimo entuziastai — Bibliofilo aistra — Bandymai prisivilioti — Klaipėdietiškų prisiminimų suartinti — Kompozitorių godos ir darbai — Susitikę muzikologijos baruose — Epistolinė Čiurlioniana — Lūkesčių ir tikrovių asimetrijos — Nauja muzika: informacija ir mainai — Muzikologų horizontai — Artimas kalbėjimas.
Keywords:
LT
Muzika; Muzikai; Kompozitoriai; Laiškai; Susirašinėjimai; Bendradarbiavimas; Šaltasis karas
EN
Music; Musicians; Composers; Letters; Correspondence; Cooperation; Cold war
Summary / Abstract:

LTDvitomio "Nailono uždanga" antrojoje, laiškų, knygoje skelbiama daugiau kaip 500 epistolinių tekstų, atspindinčių Šaltojo karo lietuvių ir užsienio muzikų bei institucijų korespondencijos tematiką ir pobūdį. Iš milžiniško, sistemiškiau neinventorizuoto, kelių žemynų atminties institucijose ir privačiose kolekcijose saugomų šaltinių telkinio siekta atrinkti reprezentatyvius pavyzdžius, atskleidžiančius lietuvių muzikų tarptautinio susirašinėjimo chronologinę aprėptį, laiškų paskatas ir tikslus, būdingąjį respondentų ratą, tarptautinių ryšių geografiją, kultūrinių ir politinių įvykių bei procesų poveikį korespondencijai ir šio reiškinio kultūrinę reikšmę. Dauguma rinktinėje pateikiamų laiškų skelbiami pirmą kartą. Knygoje spausdinami laiškai surinkti Lietuvos ir užsienio archyvuose ir privačiose kolekcijose. [...] [Iš Pratarmės]

ISBN:
9786098071467
Related Publications:
Kubizmo keliai ir klystkeliai Lietuvos dailėje / Giedrė Jankevičiūtė. Acta Academiae Artium Vilnensis 2019, t. 95, p. 29-52.
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/80063
Updated:
2020-12-01 14:03:49
Metrics:
Views: 10
Export: