Kas nauja apie Žygimanto Augusto bibliotekos paveldą Sankt Peterburge : recenzija

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Recenzija / Book review
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Kas nauja apie Žygimanto Augusto bibliotekos paveldą Sankt Peterburge: recenzija
In the Journal:
Senoji Lietuvos literatūra. 2018, 45, p. 219-229. Reformacija ir senoji Lietuvos raštija
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Žygimantas Augustas, 1520-1572 (Žygimantas III Augustas; Zigmantas II Augùstas; Zygmunt II August; Sigismund August); Lietuvos didysis kunigaikštis; Asmeninės bibliotekos; Katalogai; Zygimantas Augustas; Grand Duke of Lithuania; Personal libraries; Catalogues.
Keywords:
LT
Catalogue of books from the Library of Sigismund II Augustus, King of Poland in the collection of the National Library of Russia in Saint Petersburg; Žiniasklaida / Mass media.
Summary / Abstract:

LTDarbe, aptariant knygą „Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto knygų Rusijos nacionalinėje bibliotekoje Sankt Peterburge Katalogas“, mėginama patikslinti žiniasklaidoje ir populiariojoje spaudoje besikartojančius netikslumus apie Žygimanto Augusto biblioteką, kuri, autorės nuomone, jau yra tapusi mūsų tapatybės dalimi. Teigiama, kad Rusijos nacionalinėje bibliotekoje Sankt Peterburge esamų Žygimanto Augusto bibliotekos knygų katalogas – rusų ir lenkų knygotyrininkų darbas, nuo idėjos iki jos realizavimo užtrukęs bene dešimtį metų. Pažymima, kad aptariamas Naujasis katalogas atskleidė, jog Žygimanto Augusto knygų, be Rusijos mokslų akademijos bibliotekos, dar yra ir Rusijos nacionalinėje bibliotekoje, o tada ir atsiradęs naujasis, patariamas katalogas. Aptariama naujojo katalogo struktūra, pažymint, kad Katalogo sudarytojos bibliografinius aprašus išdėstė temine tvarka, išskirdamos dvi temas: teisė ir įvairenybės. Pažymima, kad aptariamo katalogo bibliografiniai aprašai išsamūs, jie atitinka standartinius senųjų leidinių aprašo reikalavimus bei aprašų tradiciją. Aptariami pirmojo ir antrojo katalogų skirtumai. Teigiama, kad pagal aptariamą M. Tkačenkos ir M. Bryndos sudarytą knygų Rusijos nacionalinėje bibliotekoje Sankt Peterburge katalogą ir pridėjus J. Saveljevos sukataloguotas knygas Rusijos mokslų akademijos bibliotekoje Sankt Peterburge, matome, kad iš viso Sankt Peterburge dabar saugoma 171 valdovo bibliotekos knyga. Reziumuojama, kad nepaisant smulkių nesklandumų, leidinys itin reikalingas ir naudingas visiems, besidomintiems LDK knygos kultūra.

ISSN:
1822-3656
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/77961
Updated:
2020-05-28 15:19:22
Metrics:
Views: 12    Downloads: 6
Export: