Alfonsas Nyka-Niliūnas : poetas ir jo pasaulis : kūrybos tyrinėjimai ir archyvinė medžiaga

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Alfonsas Nyka-Niliūnas: poetas ir jo pasaulis : kūrybos tyrinėjimai ir archyvinė medžiaga
Editors:
  • Žvirgždas, Manfredas, sudarymas, redagavimas [com, edt]
  • Žmuida, Eugenijus, sudarymas, redagavimas [com, edt]
Publication Data:
Vilnius : Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2010.
Pages:
267 p
Notes:
Bibliografija išnašose ir asmenvardžių rodyklė. Reikšminiai žodžiai: Alfonsas Nyka-Niliūnas; Egzistencializmas; Figūratyvumas; Antanas Vaičiulaitis; Generacijos savivoka; Henrikas Nagys; Henrikas Radauskas; Lietuvių poezija; Neoromantizmas; Vizualinė poetika; Alfonsas Nyka-Niliūnas; Existentialism; Figurativity; Antanas Vaičiulaitis; Henrikas Radauskas; Henrikas Nagys; Lithuanian Poetry; Neoromanticism; Self-consciousness of the Generation; Visual Poetics.
Keywords:
LT
Figūratyvumas; Generacijos savivoka; Lietuvių literatūra / Lithuanian literature; Neoromantizmas; Poezija / Poetry; Vizualinė poetika.
EN
Existentialism; Figurativity; Neoromanticism; Self-consciousness of the Generation; Visual Poetics.
Summary / Abstract:

LTLietuvių poezijos klasiko Alfonso Nykos-Niliūno eilėraščių subjektas - neramus „sūnus-palaidūnas", apsisprendęs išsiskirti su simboliu virtusiais namais dar gerokai iki didžiojo egzodo į Vakarus, pasirinkęs metafizinę tremtį ir kartu visiems laikams pasilikęs amžinoje vaikystės vasaroje. Poetas, rašęs apie nuobodulį, nykumą, egzistencinį „spliną", išliko stebėtinai gyvas, aktualus ir autentiškas. Galbūt netrukus tas XX amžiaus lietuvių literatūros laikotarpis - egzistencializmo ir brandžiojo modernizmo laikai - bus vadinamas tiesiog „Nykos-Niliūno epocha". Kalbėti apie poetą ir jo pasaulį - vadinasi, ieškoti kelio į jo Nemeikščius, Eldoradą, Arkadiją. Mitas, laikas ir metafizika -trys didžiosios šios knygos temos. Knygoje skaitytojas ras ir eseistinius etiudus primenančių laiškų, 1947-1958 m. rašytų Antanui Vaičiulaičiui ir Henrikui Radauskui. [Anotacija knygoje]

ISBN:
9786094250330
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/76564
Updated:
2022-01-28 20:33:50
Metrics:
Views: 42
Export: