Juozas Kralikauskas

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Juozas Kralikauskas
Publication Data:
Vilnius : Tyto alba, 2002.
Pages:
221 p
Notes:
Bibliografija išnašose. Reikšminiai žodžiai: Juozas Kralikauskas; Istorinis romanas; Biografija; Kūryba; Išeivija; Egzodo literatūra; Juozas Kralikauskas; Historical novel; Biography; Expat literature.
Contents:
Pratarmė — Gimiau, augau, mokiausi, dirbau, dirbau — Ankstyvoji kūryba — Rašytojas auksakasys — Istorinė tetralogija: Istorinio romano samprata; „Titnago ugnis“; „Mindaugo nužudymas“; „Vaišvilkas“; „Tautvila“ — Istoriniai biografiniai romanai: „Martynas Mažvydas Vilniuje“; „Įkaitę Vilniaus akmenys“ — Pabaiga — Juozo Kralikausko knygos.
Keywords:
LT
Biografijos / Biographies; Istorinis romanas; Išeivijos literatūra / Exodus literature; Kūryba.
EN
Expat literature; Historical novel.
Summary / Abstract:

LTŽymus lietuvių išeivijos prozininkas, daugelio istorinių romanų autorius Juozas Kralikauskas (g. 1910) po pusės amžiaus grįžo į nepriklausomą Lietuvą su turtingu savo kūrybos bagažu. Jo knygose – ilgų dešimtmečių Tėvynės ilgesys ir meilė gimtajai žemei, jos žmonėms, kultūrai ir istorijai. Rašytojo kūrybą karališkai apvainikuoja istorinė tetralogija iš Mindaugo epochos: „Mindaugas”, „Dinastijos žūtis”, „Tautvila”, „Vaišvilkas”. Ši monografija apie Juozą Kralikauską ir jo kūrybą – tai tarsi pirmas tautiečių padėkos žodis ir atsiprašymas už tai, kad taip ilgai rašytojas turėjo laukti pripažinimo, savo Tėvynėje. [tekstai.lt]

ISBN:
9986162548
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/76327
Updated:
2020-04-27 21:31:16
Metrics:
Views: 8
Export: