Vytautas Bacevičius. T. 1, Gyvenimo partitūra

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Vytautas Bacevičius. T. 1, Gyvenimo partitūra
Editors:
Narbutienė, Ona, sudarymas [com]
Publication Data:
Vilnius : Petro ofsetas, 2005
Pages:
441 p.
Contents:
Knygos dalys: 1. Ona Narbutienė. Gyvenimo keliais — 2. Intermezzo. Mintys. Pastebėjimai. Žvilgsniai — 3. Iš Vytauto Bacevičiaus kūrybos pasaulio.
Keywords:
LT
Biografija; Jungtinės Amerikos Valstijos; Kompozitorius; Koncertas; Kūryba; Lietuva; Pianistas; Publicistika; Tautiškumas; Vytautas Bacevičius
EN
Biography; Composer; Concert; Lithuania; Musical compositions; Nationality; Pianist; Publicistis; United States of America; Vytautas Bacevičius
Summary / Abstract:

LTKnygą sudaro trys skyriai: I - monografinė dalis, kurioje apžvelgiamas Bacevičiaus gyvenimo, veiklos ir kūrybos kelias; II - įvairių autorių žvilgsniai ir mintys, paryškinantys pirmoje dalyje pateiktus faktus; III - straipsniai apie kūrybą, tradiciniai priedai. Šioje knygoje neužsibrėžta detaliai atskleisti visą spalvingos Bacevičiaus asmenybės paletę, aprėpti gausią jo kūrybą bei intensyvią atlikėjo veiklą. Svarbu buvo surinkti šiuo metu prieinamą medžiagą ir paakinti jaunus tyrinėtojus tolesnėms studijoms. Norėta Vytauto Bacevičiaus šimtmetį pasitikti darbu, kuris ir muzikos mėgėjui, ir profesionalui atvertų jo idėjų ir siekių pasaulį, priartintų beveik nepažįstamą kūrėją, leistų pažvelgti į nelengvą jo dalią ir pajusti talentingos, nors ir prieštaringos asmenybės patrauklumą.

ISBN:
9955668032
Related Publications:
  • Kamerinė instrumentinė muzika / Inga Jasinskaitė-Jankauskienė. Lietuvos muzikos istorija. Kn. 2, Nepriklausomybės metai, 1918-1940 / sudarytojas ir ats. redaktorius Algirdas Jonas Ambrazas. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2009. P. 463-476.
  • Modernizmo reprezentantai: Vytautas Bacevičius (1905-1970) / Ona Narbutienė. Lietuvos muzikos istorija. Kn. 2, Nepriklausomybės metai, 1918-1940 / sudarytojas ir ats. redaktorius Algirdas Jonas Ambrazas. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2009. P. 620-628.
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/58674
Updated:
2017-12-18 16:26:52
Metrics:
Views: 4