Lithuanian students' experiences with technology : some important issues

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
Lithuanian students' experiences with technology: some important issues
In the Journal:
Keywords:
LT
Informacinės ir komunikacinės technologijos, pirmo kurso studentai, patirtis; Informacinės komunikacinės technologijos; Patirtis; Patirtys; Pirmakursiai; Pirmo kurso studentai.
EN
Experience; Experiences; First year students; Information communication technologies; Information communication technologies, first year students, experience.
Summary / Abstract:

LTInformacinių komunikacinių technologijų vaidmuo visame edukacijos procese, o ypač gamtos mokslų ugdyme, yra svarbi tema. Pastaraisiais metais Lietuvoje ir kitose šalyse padidėjo bendras informacinių technologijų integracijos į mokymo procesą laipsnis. Įsitvirtino nuostata, kad informacinės komunikacinės technologijos mokymo(si) procesą daro efektyvesnį ir naudingesnį, švietimo sistemai pradeda veikti sparčiau. Informacinių technologijų plėtra ir globalizacijos procesas lemia reikšmingus pokyčius švietimo sistemoje ir visuomenėje. Naujų technologijų diegimas ugdymo procese atveria naujas galimybes tiek mokytojams bei dėstytojams, tiek mokiniams ir studentams; gerina švietimo kokybę ir daro ugdymo procesą įvairesnį. Tyrimas „Studentas ir kompiuterinės technologijos“ buvo atliktas 2010 m. sausio – kovo mėn. Tyrimo imtį sudarė 663 respondentai, kurie buvo pirmo kurso universitetų studentai. Tyrimų duomenų analizėje buvo taikyti aprašomosios statistikos metodai (vertinant absoliutų ir santykinį dažnumą, populiarumo, naudingumo bei būtinumo indeksus). Konstatuota, kad respondentai turi praktiškai neribotas galimybes naudotis mobiliuoju telefonu, kompiuteriu, internetu ir nedideliu išoriniu elektroninių duomenų saugojimo įrenginiu. Santykinai naujos ir gana brangios skaitmeninės technologijos yra pasitelkiamos retai. Naudingiausia informacinė komunikacinę technologija pirmo kurso studentams yra kompiuterija.

ISSN:
1822-7864; 2538-7111
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/42711
Updated:
2020-05-25 15:34:38
Metrics:
Views: 4
Export: