Alternative investment funds : regulation, characteristics and development in Lithuania

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
Alternative investment funds: regulation, characteristics and development in Lithuania
In the Journal:
Ekonomika. 2012, t. 91 (1), p. 157-172
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Alternatyvaus investavimo fondai; Privati nuosavybė; Rizikos draudimo fondai; Nekilnojamasis turtas; Įstatymai; Alternative investment funds; Private equity; Hedge funds; Real estate; Legislation.
Keywords:
LT
Nekilnojamasis turtas; Privati nuosavybė; Draudimas / Insurance; Teisės šaltiniai / Sources of law; Investicijos / Investments.
EN
Alternative investment funds; Hedge funds; Legislation; Private equity; Real estate.
Summary / Abstract:

LTLeidimas registruoti alternatyvius investavimo fondus Lietuvoje praplečia kapitalo rinkos galimybes ir suteikia investuotojams didesnę laisvę diversifikuojant savo investicijas. Straipsnio tikslas yra išanalizuoti alternatyvių investavimo fondų (AIF) teisinį reguliavimą ir jo pokyčius pastaraisiais metais. AIF įstatymų vystymasis Lietuvoje rodo, kad procesas nebuvo atsitiktinis, o nuoseklus ir logiškas sprendimas prisiderinti prie Europos Sąjungos (ES) teisinių aktų, tuo pačiu metu įgyvendinant tikslus, susijusius su vietine kapitalo rinka ir įtrauktus į nacionalinę strategiją. AIF Lietuvoje vis dar yra naujiena, todėl sunku nustatyti, ar pasiekti visi tikslai, kurie buvo numatyti įteisinant šiuos fondus. Autoriaus nuomone, AIF legalizavimo ir įteisinimo Lietuvoje politika buvo protinga, nes tai stimuliuos integraciją į kitas ES rinkas ir išlaikys kapitalą šalyje. Nors jų veiklą reguliuojantis įstatymas patikimai reguliuoja fondų veiklą ir apsaugo nuo daugelio grėsmių, kai kurias nuostatas galima laikyti perteklinėmis. Yra svarbu atsižvelgti į AIF keliamas grėsmes finansų rinkoms ir šalies ekonomikai ir nuolat tobulinti jų teisinį reguliavimą atsižvelgiant į pasaulines ir vietines tendencijas. AIF registruoti Lietuvoje nesudaro didesnės investicijų dalies, tačiau jie aktyviai plečia savo veiklą ir labai tikėtina, kad ateityje investicijų dalis juose didės. Todėl yra svarbu įvesti papildomus saugiklius (pavyzdžiui, pelno dalies reinvestavimą), kurie padėtų apsaugoti nuo tam tikrų pavojų.

ENArticle deals with the operations of alternative investment funds (AIF) and their legislation in Lithuania. Currently, the AIF registered in Lithuania face difficulties, since the majority of them are not able to attract investors and are forced to discontinue their operations. Nevertheless, the size of the AIF capital in Lithuania is consistently growing and contributes to the increasing share of capital among all investment funds. The legislation of AIF on the global scale before the financial and economic crisis in 2008 was rather weak; nevertheless, currently this trend is changing, a new legislation is put in place in the EU and USA in order to tighten AIF legislation and to limit their operations. However, AIF registered in Lithuania are rather small; therefore, this trend will not have a significant influence on Lithuania. [From the publication]

ISSN:
1392-1258; 2424-6166
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/42588
Updated:
2018-12-17 13:21:18
Metrics:
Views: 9
Export: