Praradimų ir mirties ženklai Martyno Vainilaičio poezijoje vaikams

LDB
RinkinysMokslo publikacijos / Scientific publications
Publikacijos rūšisStraipsnis / Article
KalbaLietuvių kalba / Lithuanian
AntraštėPraradimų ir mirties ženklai Martyno Vainilaičio poezijoje vaikams
Kita antraštėSymbols of loss and death in Martynas Vainilaitis’ children’s poetry
AutoriaiŽvironaitė, Loreta
LeidinyjeGimtasis žodis . 2006, Nr. 10, p. 14-19
PastabosLDB Open.
Reikšminiai žodžiai
LTEilėraščiai; Mirtis; Emocijos; Metų laikai; Gamta; Tyla
ENPoem; Death; Emotion; Season; Nature; Silence
Santrauka / Anotacija

LTStraipsnyje „Praradimų ir mirties ženklai Martyno Vainilaičio poezijoje vaikams“ konstatuojama, kad šiuo metu vaikų literatūra nevengia kalbėti ne tik apie nepagydomas ligas, prievartą, smurtą, praradimus, skyrybas, bet ir apie mirtį. Straipsnyje analizuojama, kaip praradimų, mirties tema atskleidžiama Martyno Vainilaičio poezijoje vaikams. Konstatavus, kad apie šią sudėtingą temą prabylama įvaizdžiais, personifikacijomis, metaforomis kalba, nagrinėjama šių poetinių ženklų semantika.

ENIn the article “Symbols of loss and death in Martynas Vainilaitis’ children’s poetry” it is claimed that in children’s literature these days there is no attempt to avoid talking about terminal illness, duress, violence, loss, divorce, even about death. The article analyses how the themes of loss and death are dealt with in Martynas Vainilaitis’ children’s poetry. The author establishes that these difficult subjects are dealt with through images, personification and metaphors, and the semantics of these poetic symbols are analysed.

ISSN0235-7151
Mokslo sritisLiteratūrologija / Literary Studies
Susijusios publikacijosBaltų mitologija. Senovės lietuvių deivės ir dievai / Marija Gimbutienė ; [panaudoti raižiniai iš dailininko Algimanto Švažo ciklo "Senovės lietuvių deivės ir dievai", Antano Sutkaus ir Mečislovo Sakalausko nuotraukos]. Vilnius : Lietuvių rašytojų sąjungos leidykla, [2002]. 163 p.
Nuoroda į įrašą https://www.lituanistika.lt/content/4101
Atnaujinta2018-12-17 11:45:34
Metrika Peržiūros: 1