Lietuvos filosofija ir sociologija: problemos, įžvalgos, perspektyvos

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Lietuvos filosofija ir sociologija: problemos, įžvalgos, perspektyvos
Alternative Title:
Lithuanian philosophy and sociology: problems, insights, perspectives
In the Journal:
Filosofija. Sociologija [Philosophy. Sociology]. 2012, t. 23, Nr. 1, p. 77-83
Keywords:
LT
Akademinis žurnalas; Filosofija; Lietuvos filosofija; Lietuvos humanistika; Lietuvos sociologija; Probleminiai pjūviai; Sociologija.
EN
Academic journal; Humanities in Lithuania; Lithuanian philosophy; Lithuanian sociology; Philosophy; Problematic sections; Sociology.
Summary / Abstract:

LTStraipsnyje apžvelgiama mokslo konferencija, skirta žurnalo “Filosofija. Sociologija” dvidešimtmečiui, aprašoma jos eiga, pasakojama apie dalyvius, jų pranešimus ir įžvalgas, sukėlusias diskusijas tarp kalbėtojų ir klausytojų. Pažymima, kad konferencijoje apmąstyta ne tik Lietuvos filosofijos ir sociologijos raida per pastaruosius 20 metų, bet prisiminti ir ankstesnio laikotarpio įvykiai, lėmę šiandieninę šių mokslų būklę. Šiame proginiame renginyje perskaityta trylika pranešimų, pagal temas suskirstytų į keturias dalis. Iš viso dalyvavo trylika pranešėjų, atstovavusių penkioms mokslo institucijoms. Diskutuota tokiomis temomis: Lietuvos filosofijos ir sociologijos istoriniai bei probleminiai aspektai; Lietuvos filosofijos ir sociologijos savirefleksija; Lietuvos filosofijos ir sociologijos raida; Lietuvos humanistika: tarpdalykiniai pjūviai. Aptariamos nagrinėtos pagrindinės temos, mokslo straipsnio kaip žanro problema, žurnale rašę autoriai, filosofinio vertimo, citavimo, nuorodų problemos, filosofinių tekstų apimtis sovietmečiu ir nepriklausomybės laikotarpiu. Pažymėta, kad žurnalas įtrauktas į tarptautines duomenų bazes. Apžvalga reziumuojama žurnalo redaktoriaus T. Kačerausko pastebėjimais, kad žurnalas nesiekia pristatyti Vakarų Europos filosofijos mokyklų ir referuoti jų minčių, orientuojasi į originalią Lietuvos filosofinę mintį, asmeninį Lietuvos mokslininkų požiūrį, kuria lietuvišką filosofijos mokyklą, visada iš autorių reikalauja , kad jie neperpasakotų kitų mąstytojų, užsienio autorių minčių, o pateiktų savo nuostatas.

ENThis article reviews the scientific conference dedicated to the twenty-year anniversary of the journal "Philosophy. Sociology". The article describes the course of the conference, tells about participants, their reports and insights that led to discussions between speakers and listeners. [text from author]

ISSN:
0235-7186; 2424-4546
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/36864
Updated:
2018-12-17 13:15:58
Metrics:
Views: 16    Downloads: 6
Export: