Tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimas Lietuvos Respublikoje

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimas Lietuvos Respublikoje
Publication Data:
Vilnius : Eugrimas, 2000.
Pages:
101 p
Notes:
Bibliografija. Reikšminiai žodžiai: Tarptautinė humanitarinė teisė; Tarptautinė viešoji teisė; Nacionalinė teisė; Pažeidimai; Įgyvendinimas; International humanitarian law; Public international law; National law; Lithuania; Violations; Implementation.
Contents:
I. Įžanga — II. Nacionalinės tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimo struktūros — III. Nacionalinė teisė ir tarptautinė viešoji teisė — IV. Nacionalinių tarptautinės humanitarinės teisės — V. Išvados ir rekomendacijos — I priedas. Naudotų įstatymų ir kitų teisės aktų sąrašas. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimai — II priedas. Lietuvos Respublikos Baudžiamasis Kodeksas (Ištraukos, susijusios su genocido nusikaltimu ir karo nusikaltimais).
Keywords:
LT
Nacionalinė teisė; Pažeidimai; Tarptautinė teisė / International law; Vaikai / Children.
Summary / Abstract:

LTŠis autorių darbas yra bene pirmasis leidinys lietuvių kalba. Jame analizuojama tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimo būklė Lietuvos Respublikoje. Knygoje aptariami tiek bendrieji, tiek ir konkretūs klausimai, susiję su tarptautinės teisės vieta Lietuvos Respublikos teisės sistemoje bei su Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų humanitarinės teisės srityje įgyvendinimu. Daugiausia dėmesio skiriama ne tarptautinės humanitarinės teisės normoms, o priemonėms, kurių Lietuvos Respublika ėmėsi ar turėtų imtis siekdama įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus. Knygoje aptariamos baudimo už tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir su tuo susijusios (atskirų veikų kriminalizavimo, senaties netaikymo, universalios jurisdikcijos ir kt.) problemos, atskirų asmenų grupių (karo belaisvių, civilių, moterų ir vaikų) teisinio statuso ypatumai ginkluoto konflikto metu. Taip pat aiškinama, kokių identifikavimo ir apsaugos priemonių reikia ir kokios apsaugos struktūros, turėtų veikli ginkluoto konflikto metu. Kiekvienu konkrečiu klausimu pateikiamos atitinkamos išvados ir rekomendacijos. Ši knyga turėtų būti naudinga tiek studentams, studijuojantiems tarptautinę teisę, valstybės tarnautojams, kurių viena iš funkcijų yra tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimas Lietuvos Respublikoje, tiek ir kiekvienam skaitytojui, besidominčiam tarptautine teise. [Anotacija knygoje]

ISBN:
998675285X
Subject:
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/72554
Updated:
2020-04-16 14:41:04
Metrics:
Views: 11
Export: