Lietuvos studentų krepšinio lygos krepšininkų ir krepšininkių emocinės būsenos prieš pasunkintas pratybas ir po jų

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Lietuvos studentų krepšinio lygos krepšininkų ir krepšininkių emocinės būsenos prieš pasunkintas pratybas ir po jų
Alternative Title:
Emotional states among male and female basketball players of Lithuanian student's basketball league before and after exercises
In the Journal:
Sveikatos mokslai. 2010, t. 20, Nr. 3, p. 3135-3138
Summary / Abstract:

LTTyrimo tikslas - atskleisti krepšininkų ir krepšininkių savijautą, aktyvumą ir nuotaiką prieš pasunkintas pratybas ir po jų. Tiriamąją imtį sudarė Lietuvos kūno kultūros akademijos ir Kauno technologijos universiteto (KTU) I - IV kurso studentai ir studentės: iš jų 20 Lietuvos kūno kultūros akademijos ir KTU merginų krepšinio komandos narės ir 20 Lietuvos kūno kultūros akademijos ir KTU vaikinų komandos narių. Nustatyta, kad vaikinų ir merginų emocinės būsenos prieš pasunkintas pratybas ir po jų statistiškai patikimai (p<0,001) pasikeitė: tiriamųjų savijauta, aktyvumas ir nuotaika prieš pratybas buvo aukšto lygio, o po pratybų emocinės būsenos rodikliai buvo vidutiniai. Lyginant rezultatus pagal lytį, buvo nustatyta, kad vaikinų savijautos, aktyvumo ir nuotaikos rodikliai ir prieš pasunkintas pratybas, ir po jų buvo geresni nei merginų.

ENThe aim of the study: to reveal male and female basketball players self-feeling, activity, and mood before exercise and after it. Research sample consisted of 20 male and 20 female MV year students of Lithuanian Academy of Physical Education and Kaunas University of Technology (KTU) from Lithuanian student's basketball league. It was found that self-feeling among male and female basketball players, compared before complicate exercise and after it, was statistically significant (p<0.001) changed: students self-feeling, activity, and mood was high before the exercise, and the emotional state of stress indicators were moderate. When comparing results by gender, it was found that male self-feeling, activity and mood indicators were better than female indicators before exercise and after it.

ISSN:
1392-6373
Related Publications:
Aukščiausiosios ir A lygos krepšininkių konfliktų ir jų sprendimo strategijų analizė. Sportinį darbingumą lemiantys veiksniai. 2011, Nr. 5, p. 12-20.
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/58408
Updated:
2021-02-25 09:59:56
Metrics:
Views: 16
Export: