Teisinio įstatymo socialinio turinio prielaidos

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Teisinio įstatymo socialinio turinio prielaidos
In the Book:
Keywords:
LT
Juridinė technika; Socialinis kompromisas; Socialinis kompromisas, teisinis įstatymas, juridinė technika, įstatymų leidėjas, "socialinio karo" valstybė, teisių ir pareigų vienovė; Teisėkūra; Teisės aktas; Įstatymas.
EN
Law; Lawmaking; Legal act; Legal technique; Social compromise; Social compromise, legal law, legal technique, legislator, State of "social war", unity of rights and duties.
Summary / Abstract:

LTStraipsnyje analizuojamos įstatymų turinį atspindinčių socialinių interesų kompromiso (esančio vienu iš reikšmingiausių teisinio įstatymo požymių) įtvirtinimo įstatyme problemos. Teisinis įstatymas yra teisinės valstybės, o ne „socialinio karo“ valstybės garantas. Aptariama teisės ir politikos santykio valstybėje problema, rengiant teisinius įstatymus. Konstatuojama, kad politiniai sprendimai priklauso nuo teisės, kuri yra savarankiška ir netapatinama vien su juridine technika. Aptariama juridinės technikos ir sociologijos sąsaja, kuri per politiką teisei suteikia dinamikos - ieškant socialinių interesų ir stabilumo - įtvirtinant socialinį kompromisą įstatymuose. [Iš leidinio]

ISBN:
9955531029
Subject:
Related Publications:
Teisinės valstybės koncepcija Lietuvoje / Alfonsas Vaišvila. Vilnius : Bendros įm. UAB "Litimo" l-kla, 2000. 647 p.
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/55539
Updated:
2019-03-28 11:56:41
Metrics:
Views: 47
Export: