Interneto paslaugų teikėjų atsakomybė už virtualioje erdvėje skelbiamą informaciją

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Interneto paslaugų teikėjų atsakomybė už virtualioje erdvėje skelbiamą informaciją
In the Journal:
Justitia. 2011, Nr. 1 (75), p. 82-85
Keywords:
LT
Atsakomybė; Internetas; Interneto teikėjo atsakomybė; Interneto teisė; Paslaugų teikėjas; Vieša informacija; Virtuali erdvė.
EN
Internet; Internet law; Liability of interent provider; Punlic information; Responsibility; Service provider; Virtual space.
Summary / Abstract:

LTŠiame darbe atkreiptinas skaitytojo dėmesys, į autoriaus nuomone, ne mažiau reikšmingų pokytį, prasidėjusį XX amžiuje ir tebetrunkantį XXI amžiuje, keičiantį žodžio laisvės, kaip vienos iš žmogaus teisių, sampratų. Analizės objektu pasirinkus žmogaus teises internete, detaliau norima išskirti studijos dalykų - interneto teikėjų atsakomybę už viešai skelbiamą informaciją naudojant jų išteklius. Pasitelkus empirinį-analitinį ir lyginamąjį metodus, aptariami atvejai, nagrinėti įvairiuose pasaulio teismuose, jais remiantis išvesta bendroji pasaulio teismų praktikos tendencija, susijusi su atsakomybe už piktnaudžiavimą šia teise. Šiandien dauguma žmonių Vakarų kultūros šalyse neįsivaizduoja savo gyvenimo be interneto. Jis tapo nepakeičiamu informacijos šaltiniu, vienu iš bendravimo būdų, todėl jau mažai kas susimąsto apie interneto unikalumą. [Iš teksto, p. 82]

ISSN:
1392-5709
Subject:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/44980
Updated:
2019-10-29 18:36:53
Metrics:
Views: 4
Export: