Apie rezistenciją ir šešias birželio savaites : recenzija

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Recenzija / Book review
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Apie rezistenciją ir šešias birželio savaites: recenzija
In the Journal:
Lietuvos istorijos studijos [LIS] [Studies of Lithuania's History]. 2012, t. 30, p. 189-194
Recenzuojama knyga: Rezistencijos pradžia: 1941-ųjų birželis: dokumentai apie šešių savaičių Laikinąją Lietuvos Vyriausybę / sudarė V. Landsbergis 2012 110 p
Keywords:
LT
1941; Antrasis pasaulinis karas, 1939-1945 (World War II); Birželio sukilimas; Birželio sukilimas (1941); Holokaustas; Kolaboravimas; Lietuvos laikinoji vyriausybė; Vokiečių okupacija; Vytautas Landsbergis.
EN
1941; Collaboration; German occupation; Holocaust; June Uprising; June Uprising (1941); Lithuanian provisional government; Second World War; Vytautas Landsbergis; WWII.
Summary / Abstract:

LTRecenzijoje aptariama Vytauto Landsbergio sudaryta knyga „Rezistencijos pradžia: 1941-ųjų Birželis: dokumentai apie šešių savaičių Laikinąją Lietuvos Vyriausybę“ (Vilnius, 2012). Glaustai apžvelgiamas rezistencijos temos istoriografinis kontekstas, recenzuojamos knygos turinys ir V. Landsbergio reiškiama pozicija Laikinosios vyriausybės ir Birželio sukilimo įvykių klausimais. Leidinyje pateikiami jau anksčiau atskirose publikacijose skelbti su Laikinąja vyriausybe susiję dokumentai ir liudijimai, taip pat minėtos V. Lansdbergio pastabos bei komentarai. Recenzijoje polemizuojama su knygos sudarytojo mintimis, nevengiama kvestionuoti egzistuojančių Laikinosios vyriausybės vertinimų, taip pat kruopščiai atskiriamas ir pabrėžiamas paties V. Lansdbergio požiūris į aptariamus įvykius ir jų interpretacijos istorikų parašytuose darbuose. Pabrėžiama, jog, šis Laikinosios vyriausybės dokumentų rinkinys yra gynybinė reakcija į Lietuvos Vyriausybės kritiką ir sąmoningas bei apgalvotas V. Landsbergio bandymas priminti apie jau istorikams žinomus, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių primirštus dokumentus. Išreiškiama nuomonė, jog šis leidinys paskatins istorikus naujiems tyrimams ir diskusijoms, kurios leis pagrįsti arba paneigti kai kurias V. Landsbergio reiškiamas abejones, taip pat Birželio 23-osios dienos sukilimo kritikų teiginius ir taip priartėti prie nuoseklesnio pasakojimo apie sukilimą ir Laikinąją vyriausybę.

ISSN:
1392-0448; 1648-9101
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/43836
Updated:
2018-12-17 13:23:12
Metrics:
Views: 17    Downloads: 13
Export: