International importance of euro and the strategy of adoption of Euro in Lithuania

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
International importance of euro and the strategy of adoption of Euro in Lithuania
Keywords:
LT
Ekonominė ir pinigų sąjunga; Euras; Euro priėmimo strategija; Euro tarptautinis vaidmuo; Europos monetarinė sąjunga; Tarptautinis euro vaidmuo.
EN
Euro; European Monetary Union; International role of Euro; Strategy of adoption of Euro.
Summary / Abstract:

LTEuro įvedimas ir įstojimas į Europos pinigų sąjungą (EPS) yra vienas iš svarbiausių Lietuvos ekonominės politikos uždavinių. Buvo tikimasi, kad Lietuva ir Slovėnija taps euro zonos narėmis nuo 2007 m. sausio 1 d. Tačiau tuo metu infliacijos lygis Lietuvoje šiek tiek viršijo nustatytą ribą ir Slovėnija viena įstojo į EPS. Euro įvedimas Lietuvoje buvo atidėtas. Siekiant pasirinkti tinkamą strategiją integracijai į Europos pinigų sąjungą, yra svarbu išanalizuoti šalių, sėkmingai įstojusių į EPS, patirtį. Straipsnio tikslas yra aptarti galimybes įvesti eurą Lietuvoje kitų šalių, sėkmingai įstojusių į Europos pinigų sąjungą kontekste. Atlikus analizę, galima daryti išvadą, kad per palyginus neilgą savo egzistavimo laikotarpį euras tapo galinga stabilia ir patikima tarptautine valiuta. Todėl įstojimas į Europos pinigų sąjungą ir euro įvedimas suteiks šalims daugiau galimybių ir ekonominės naudos nei nuostolių. Šį faktą patvirtiną eurą išsivedusių šalių ekonomika. Tačiau, kaip parodė esama situacija, principai, kuriais remiantis formuojama Europos pinigų sąjunga, dar nėra visai išbaigti ir siekiant garantuoti šios sąjungos ateitį, reikia priimti visą eilę radikalių ir gerai apgalvotų sprendimų. Lietuva patvirtino savo strategiją įsivesti eurą ir taip pat gali tapti euro zonos šalimi nare. Tačiau šalis turėtų susidoroti su savo finansinėmis problemomis ir pirmiausia susitvarkyti su infliacijos procesu.

ENEuro implementation and joining the European Monetary Union is one of most important task of economic policy in Lithuania. The paper analyses the possibilities of Lithuania to join the European Monetary Union and introducing the common currency, i.e. euro. The international importance of Euro, advantages and shortcomings of the common currency are discussed. The experience Germany has shown that adoption of Euro did not have a considerable influence on the price level in Germany, though it caused rise of some prices to a certain degree. On the other hand, psychological factors also had some influence on increasing in the prices. The strategy of adoption of Euro in Lithuania with taking into account the experience of other countries is presented. The perspectives of the European Monetary Union and Euro are discussed. [text from author]

ISSN:
2029-7378
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/36375
Updated:
2017-05-03 10:12:23
Metrics:
Views: 3
Export: