Application of forecasting methods in business

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Anglų kalba / English
Title:
Application of forecasting methods in business
In the Journal:
Journal of business economics and management. 2003, Vol. 4, no. 2, p. 144-157
Keywords:
LT
Integruotas prognostinis modelis; Kiekybiniai metodai; Kokybiniai metodai; Pardavimų prognostiniai metodai; Pardavimų prognozė; Prognozavimo metodai; Prognozės tikslumas; Tikslumas.
EN
Accuracy; Forecasting accuracy; Forecasting methods; Integrated forcasting model; Qualitative methods; Quantitative methods; Sales forecasting; Sales forecasting methods.
Summary / Abstract:

LTVeikiant dinamiškoje ir pažeidžiamoje šalies verslo aplinkoje Lietuvos verslininkams yra labai svarbu pasirinkti tinkamą pardavimo prognozavimo metodą ir atsižvelgti į skirtingų prognozavimo technikų tikslumą. Straipsnio tyrimo tikslas – parengti rekomendacijas, kaip smulkių ir vidutinių įmonių (SVĮ) vadovai galėtų pagal savo poreikius pasirinkti prognozavimo metodus ir nustatyti jų taikymo efektyvumą bei priežastis, kodėl gauti vienokie ar kitokie rezultatai. Informacinės visuomenės vystymasis Lietuvoje sukuria sąlygas plačiam kiekybinių metodų taikymui tiriant rinką, o tai apima ir skirtingas prognozavimo technikas. Tačiau šių metodų sudėtingumas trukdo jų praktiniam taikymui mažose ir vidutinėse įmonėse. Pasirenkant prognozavimo metodą, kuris bus taikomas praktiškai, svarbiausi kriterijai yra jo sudėtingumo laipsnis, kaštai ir tikslumas. Lietuvos verslininkams rekomenduojami tendencijų ekstrapoliacija, suvienodinimo technikos ir regresinė analizė, o taip pat interviu su skirtingais specialistais, kas yra sąlyginai paprasta ir įgyvendinama su standartine programine įranga. Tikslumą užtikrina integruotas prognozavimas, kuris atliekamas remiantis keliais prognozavimo metodais. Integruotas prognozavimas yra tikslesnis, nei bet kuris prognozavimo metodas paimtas atskirai. Nuolatinis pardavimų prognozavimas padeda įmonėms sumažinti rizikas, susijusias su rinkos sąlygų dinaminiu pobūdžiu ir pažeidžiamumu.

ENIn order to provide Lithuanian enterprises with methodical recommendations regarding forecasting, the authors of this article have analysed the advantages and limitations of various forecasting methods. The problem of the accuracy of business forecasts is considered in greater detail, and the practical ways of doing the evaluation and assurance of the accuracy of the forecasting methods under discussion are presented here. The authors of the article suggest that an integrated forecasting model should be applied as it is much more accurate than any forecasting that is provided by the mentioned methods when taken separately. This will help to reduce the cost of forecasting, which is of utmost importance to Lithuanian businesses. [text from author]

DOI:
10.1080/16111699.2003.9636048
ISSN:
1611-1699; 2029-4433
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/36149
Updated:
2021-04-14 13:02:41
Metrics:
Views: 2
Export: