Polska marzeń, wyobrażeń i rozczarowań

Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knygos dalis / Part of the book
Language:
Lenkų kalba / Polish
Title:
Polska marzeń, wyobrażeń i rozczarowań
In the Book:
Życie społeczne Polaków na Wschodzie / red. nauk. Adam Bobryk. Siedlce: Archiwum Państwowe, 2007. P. 193-207
Keywords:
LT
Lenkai Lietuvoje; Lenkija (Lenkijos karalystė. Kingdom of Poland. Poland); Lietuvos lenkai; Nusivylimai; Patrauklumas; Post-sovietinė erdvė; Tapatybės trajektorijos; Tautinės bendrijos; Ukraina (Ukraine); Vaizdiniai; Baltarusija (Belarus).
EN
Attractiveness; Disappointment; Identity trajectories; Images; Lithuanian Poles; National communities; Poles in Lithuania; Post-Soviet space.
Summary / Abstract:

LTKiekvienas Lenkijoje ar už jos ribų gyvenantis lenkas konstruoja šios šalies vaizdinį. Jis dažnai būna subjektyvus ir stereotipinis. Straipsnyje aptariama problema - šių vaizdų šaltiniai, rytų lenkų visuomenės kaip „rusų“ apsisprendimo priežastys, nusivylimas dėl politinės ir diplomatinės pagalbos gyvenantiems rytuose nebuvimo (tai ypač akivaizdu Lietuvos lenkų atžvilgiu), žiniasklaidos vaidmuo kuriant rytuose gyvenančių lenkų paveikslą Lenkijos visuomenei ir atvirkščiai. Ypač tai pasireiškia liturgijos, išpažinties ir tikybos mokymo srityse. Autorius pabrėžia Lenkijos patrauklumo didinimo būtinumą (ir ne tik tarp rytuose gyvenančių lenkų) dėl didėjančios konkurencijos ES šalyse, pvz., aukštojo mokslo ir darbo rinkos srityse. [Iš leidinio]

Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/36106
Updated:
2018-09-01 18:51:39
Metrics:
Views: 1
Export: