Neturtinės žalos atlyginimo klausimai naujame civiliniame kodekse

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Neturtinės žalos atlyginimo klausimai naujame civiliniame kodekse
In the Journal:
Jurisprudencija [Jurisprudence]. 2002, Nr. 28 (20), p. 119-123
Notes:
Reikšminiai žodžiai: Civilinis kodeksas; Civilinė teisė; Neturtinė žala; Neturtinė žala, nusikalstama veikla, teismo vaidmuo; Žala; Žala; Atlyginimas; Civil code; Civil law; Compensation of damages; Damages; Non-pecuniary damage; Non-pecuniary damage, criminal activity, role of court; Non-real damage.
Keywords:
LT
Civilinė teisė; Teisės šaltiniai / Sources of law; Neturtinė žala; Neturtinė žala, nusikalstama veikla, teismo vaidmuo; Žala; Žala; Atlyginimas.
EN
Civil code; Civil law; Compensation of damages; Damages; Non-pecuniary damage; Non-pecuniary damage, criminal activity, role of court; Non-real damage.
Summary / Abstract:

LTAsmuo neteisėtais veiksmais pažeidžia ne tik valstybės nustatytą viešąją tvarką, bet ir kitų teisės subjektų turtinius bei su jais susijusius arba ne asmeninius neturtinius santykius. Šiame straipsnyje lyginamosios teisėtyros metodu nagrinėjamas neturtinės (moralinės) žalos reglamentavimas 1964 m. ir 2000 m. Lietuvos Respublikos civiliniuose kodeksuose. Autorius atkreipia dėmesį į neturtinės žalos instituto plėtrą, išplėstas atlyginimo galimybes nuo 2001 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos civiliniam kodeksui ir dėl to iškilusius neturtinės žalos atlyginimo klausimus. Straipsnyje analizuojama, kaip yra nustatomas atlygintinas neturtinės žalos dydis, pabrėžiama, jog nustatant turtinę ar asmens gyvybei ir sveikatai padarytą žalą dažnai prireikia specialių žinių. Remiantis tuo, autorius siūlo, nustatinėjant neturtinės žalos dydį, taip pat atsižvelgti į atitinkamos srities specialistų nuomonę. [Iš leidinio]

ISSN:
1392-6195; 2029-2058
Subject:
Related Publications:
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/34760
Updated:
2018-12-17 11:03:34
Metrics:
Views: 26    Downloads: 12
Export: