Šiaulių regiono gyventojų draudimo paslaugų vartojimo analizė

Direct Link:
Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Straipsnis / Article
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Šiaulių regiono gyventojų draudimo paslaugų vartojimo analizė
In the Journal:
Keywords:
LT
Šiauliai. Šiaulių kraštas (Šiauliai region); Lietuva (Lithuania); Draudimas / Insurance.
Summary / Abstract:

LTVienas seniausių būdų, kaip apsaugoti žmogų ar įmonę nuo finansinės nesėkmės, kuri patiriama praradus ar sugadinus turtą, žuvus, susižalojus ar kitaip netekus darbingumo, yra draudimas. Darbo tikslas - atskleisti, kokios draudimo paslaugos labiausiai paplitusios tarp Šiaulių regiono gyventojų, kiek lėšų tam skiriama, kokios draudimo bendrovės yra populiariausios ir kokios aplinkybės skatina draustis. Kaip ir visoje šalyje, Šiaulių regione labiausiai gyventojų naudojamos draudimo paslaugos - tai Lietuvos Respublikos įstatymu priimtas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas, taip pat transporto priemonių, nekilnojamojo ir kilnojamojo turto draudimai. Pažymėtina, kad didėja gyvybės draudimo poreikis. Dauguma gyventojų draudimui skiria minimalias lėšas (iki 600 Lt), kas užtikrina tik transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įsigijimą ir kai kurių kitų smulkesnių draudimų. Kylant pragyvenimo lygiui draudimo paslaugų poreikis turėtų didėti. Šiaulių regiono gyventojų draudimo paslaugų poreikis yra toks kaip ir šalies vidurkis. Apsidraudusių Šiaulių miesto gyventojų yra 88 proc., o kaimo gyventojų - 65 proc. Tai susiję ir su miesto bei kaimo gyventojų pajamų skirtumu. Šiaulių regione didesnis nei šalies vidurkis pasitikėjimas AB „Lietuvos draudimas“. Tai galima paaiškinti išlikusiais gerais ryšiais. AB „Lietuvos draudimu“ labiausiai pasitiki ilgesnį laiką draudimo paslaugomis besinaudojantys gyventojai. Gyventojai mažai tesinaudoja draudimo tarpininko paslaugomis, nedidelį dėmesį kreipia ir į reklamą.Reikšminiai žodžiai: Draudimo paslaugos, vartotojai, vidutins ilaidos, reklama; Draudimo paslaugų poreikis, draudimo paslaugos.

ENBy way of questionnaire it was sought to disclose the peculiarities of Šiauliai region insurance service development. According to different standard levels of inhabitants approximate expenses for insurance, insurance service, insurance company selection tendencies and typical peculiarities have been established. Persons with better income usually spend more for their insurance. Those not using the services of insurance most often motivate it by lack of means and trust in insurance companies. Among the respondents of Šiauliai region trust in AB "Lietuvos draudimas" is exclusive. ERGO Lietuva is appreciated as well. The majority of inhabitants having had insurable accidents were satisfied with the support lent. The article is illustrated with diagrams, and conclusions are prepared. [From the publication]

ISSN:
1648-9098; 2424-337X
Related Publications:
Lietuvos draudimo rinkos plėtros problemos ir perspektyvos / Julija Narkūnienė, Rimantas Stasys. Tiltai. 2003, Nr. 2 (23), p. 79-84.
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/3087
Updated:
2018-12-17 11:37:07
Metrics:
Views: 22    Downloads: 2
Export: